Dantejskie sceny po meczu Legia – AZ Alkmaar

06.10.2023

Legia Warszawa przegrała z AZ Alkmaar 0:1 i nie udało jej się wykorzystać faktu gry w przewadze. Wynik został jednak odsunięty na drugi plan przez to, co działo się po meczu. 

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Koszmar Legii po meczu

Takiego skandalu dawno nie było i nigdy nie powinno być. Po meczu Legii  AZ Alkmaar nagle podjęto decyzję o zamknięciu stadionu. W międzyczasie piłkarze wicemistrza Polski wchodzili do swojego autobusu, ale opuszczenie obiektu zostało im utrudnione. Policja otoczyła autobus i nie pozwoliła mu odjechać i reagowała bardzo agresywnie na media i zaczęli naruszać nietykalność cielesną. To jednak dopiero początek skandalu.

Josue i Pankov zostali zatrzymani przez policję i zebrani na komisariat. Według doniesień mediów, około godziny 7:20 wciąż nie byli z drużyną. Wielu członków Legii odczuło pałki na własnych ciałach. Oberwał też Dariusz Mioduski, a filmik ze skandalicznego zachowania już pojawił się w sieci. Funkcjonariusze przepychali właściciela Legii, który został uderzony w twarz. Sprawa wciąż jest rozwojowa, a skandaliczne zachowanie z pewnością będzie miało swoje konsekwencje.

Jak donoszą Meczyki.pl, policja sama nie była w stanie powiedzieć co się dokładnie stało i nie mogła na ten temat nic powiedzieć.

Fot. Pressfocus