Paulo Sousa został zwolniony z Salernitany!

11.10.2023

Kariera byłego selekcjonera reprezentacji Polski nie potoczyła się po jego myśli we włoskiej Salernitanie. Drużyna Serie A w ostatnim czasie zanotowała pasmo porażek, przez co zarząd klubu zdecydował się na rozstanie z portugalskim szkoleniowcem. Paulo Sousa został zwolniony.

Futbolnews baner FB

Paulo Sousa zakończył swoją przygodę we włoskim klubie

Paulo Sousa rozpoczął pracę we włoskim klubie w lutym. W swoich pierwszych meczach, portugalski trener osiągał sporą ilość remisów z drużyną. W obecnym sezonie jednak, Salernitana pod wodzą Portugalczyka spisywała się fatalnie. Drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Serie A, z dorobkiem trzech pktów. Warto zaznaczyć, że po ośmiu rozegranych grach, zespół nie zanotował jeszcze nawet jednego zwycięstwa. W ostatnich trzech spotkaniach Selernitana przegrywała kolejno z: Empoli, Interem oraz Monzą. Słaba gra oraz kiepskie wyniki wpłynęły na władze klubu, które zdecydowały rozstać się ze szkoleniowcem. Paulo Souza został oficjalnie zwolniony ze stanowiska trenera drużyny Serie A.

Nowym trenerem zespołu z Salerno został Fillipo Inzaghi. Emerytowany piłkarz w przeszłości trenował już kluby Serie A takie jak: Milan, Benevento oraz Bologna. Inzaghi związał się z nową drużyną kontraktem do czerwca 2024 roku.

Paulo Sousa w przeszłości trenował reprezentację Polski

Paulo Sousa objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski w styczniu 2021 roku. Trenerem Biało-Czerwonych był przez niemal rok. Naszą kadrę narodową poprowadził w 15 meczach, co przełożyło się na sześć zwycięstw, pięć remisów i cztery porażki. Portugalczyk razem z Polakami wystąpił na EURO 2020, które odbyło się w 2021 roku. Podczas turnieju Polska za kadencji Sousy nie zaprezentowała się najlepiej. Biało-Czerwoni nie wyszli z grupy podczas trwania turnieju, przegrywając z Słowacją, Szwecją oraz remisując z Hiszpanią. Portugalczyk rozstał się z naszą kadrą w kontrowersyjnych okolicznościach.

Fot. PressFocus