Gabri Veiga: „nie dołączyłem do ligi saudyjskiej tylko dla pieniędzy”

12.10.2023

Gabri Veiga to niezwykle obiecująco zapowiadający się Hiszpan. Pomocnik był motorem napędowym Celty Vigo. Latem zdecydował się na nieoczekiwany ruch i dołączył do Al Ahli.

Futbolnews baner FB

Veiga skomentował swój transfer

Gabri Veiga to jeden z najbardziej obiecujących Hiszpanów młodego pokolenia. Pomocnik był motorem napędowym Celty Vigo w poprzednim sezonie. Strzelił on 11 bramek i zanotował cztery asysty w 36 spotkaniach. Dobra postawa sprawiła, że przyciągnął zainteresowanie wielu klubów, w tym tych z Arabii Saudyjskiej.

Gabri Veiga dał się skusić Al Ahli. Dołączył do tego zespołu za 40 milionów euro, co spotkało się z dosyć sporym oburzeniem, a wymownie skomentował ten wybór nawet Toni Kroos. Gabri Veiga w lidze saudyjskiej nie zanotował ani jednej asysty i też nie strzelił gola.

Niedawno Hiszpan skomentował swój transfer: „Nie dołączyłem do Arabii Saudyjskiej tylko dla pieniędzy. To była najlepsza opcja na rozwój, rozwój pod okiem młodego trenera, w zespole pełnym gwiazd i okazja na doskonalenie ligi saudyjskiej. Jestem w 100 % dumny z tego wyboru”.

Gabri Veiga w Al Ahli ma okazje grać między innymi z Mahrezem, Firmino, Saint-Maximinem, Kessiem, Ibanezem czy Edouardem Mendym.

Fot. Pressfocus