FC Barcelona nie przedłuży kontraktu z Sergie Roberto

15.10.2023

Sergie Roberto całą swoją karierę gra mecze dla FC Barcelony. Przez długi czas był podstawowym piłkarzem klubu La Liga. W ostatnich sezonach jego rola w drużynie nie jest już tak ważna. Z informacji podanych przez media wynika, że Hiszpan zakończy swoją przygodę z Dumą Katalonii bo zakończeniu obecnego sezonu.

Futbolnews baner FB

Sergie Roberto opuści Barcelonę po zakończeniu sezonu 2023/24

Sergie Roberto jest wychowankiem FC Barcelony. Prawy obrońca grę w seniorskim zespolę rozpoczął w 2013 roku. Hiszpan początkowo występował w środku pomocy. Z czasem jednak został przesunięty na prawą część boiska. Piłkarz cechuje się sporą wszechstronnością i może występować na kilku pozycjach. 31-latek podczas swojej przygody w Dumie Katalonii zanotował 355 spotkań, strzelił 40 goli i zanotował 17 asyst. W reprezentacji swojego kraju, Hiszpan rozegrał 11 spotkań i zaliczył 1 asystę.

Obecna umowa zawodnika z katalońskim klubem obowiązuje do końca obecnego sezonu. Wiele wskazuje na to, że wraz wygaśnięciem kontraktu zakończy się kariera obrońcy na Camp Nou. Jak informują zagraniczne media, FC Barcelona postanowiła, że nie przedłuży wygasającj umowy z Sergie Roberto.

Jak radzi sobie Barcelona w obecnym sezonie?

FC Barcelona może z optymizmem patrzeć na start obecnych rozgrywek w swoim wykonaniu. Duma Katalonii jak do tej pory w lidze hiszpańskiej nie przegrała jeszcze żadnego meczu. Barca w La Liga w dziewięciu meczach zanotowała sześć zwycięstw i trzy remisy, co przełożyło się na 21 punktów zgromadzonych na koncie drużyny z Katalonii. W lidze mistrzów z kolei, Barca jest liderem swojej grupy z kompletem punktów. W pierwszym spotkaniu Champions League, aktualni mistrzowie Hiszpanii rozbili Antwerp aż 5:0, w drugim meczu przeciwko Porto Blaugrana wygrała z Porto 1:0.