Karol Świderski zabrał głos po remisie z Mołdawią

16.10.2023

Reprezentacja Polski w niedzielny wieczór zremisowała spotkanie z Mołdawią 1:1, przez co znacznie utrudnili sobie szanse na awans na EURO 2024. Gola dla Biało-Czerwonych zdobył Karol Świderski, który tym samym ustalił wynik meczu. Przed Polakami jeszcze jeden pojedynek w kwalifikacjach. Naszymi rywalami będą Czechy.

Futbolnews baner FB

Świderski ocenił występ reprezentacji

Michał Probierz nie może zaliczyć do udanych debiutanckiego meczu przed własną publicznością na ławce trenerskiej reprezentacji Polski. Polska po wygranej z Wyspami Owczymi, zagrali słaby mecz z Mołdawią, przez co znacznie zmalały ich szanse na awans na EURO 2024. W niedzielnym meczu jako piersi gola strzeliła drużyna przyjezdnych. W drugiej połowie Polacy wzięli się za odrabianie strat. W 53. minucie bramkę wyrównującą zdobył Karol Świderski. Trafienie napastnika okazało się jedynym jakie zdołała strzelić nasza reprezentacja w meczu.

Świderski w rozmowie z TVP SPORT zwraca uwagę na stratę bramki po stałym fragmencie gry, na co wcześniej byli wyczuleni przez trenera. 26-latek przyznaje, że po remisie, reprezentacja Polski czuje smutek i rozczarowanie.

,,W głupi sposób straciliśmy gola po stałym fragmencie. Wiedzieliśmy, że Mołdawianie mogą nam zagrozić tylko w taki sposób, ale nie zapobiegliśmy temu. Uważam, że lepiej kreowaliśmy grę, stwarzaliśmy sobie kolejne sytuacje, tyle że do wygranej to nie wystarczyło. Czujemy ogromny smutek i rozczarowanie. Dziś najważniejsze było bowiem zwycięstwo, a tego zabrakło. Oddaliśmy dwadzieścia strzałów, sam miałem dobrą okazję w pierwszej połowie, Arek Milik dwukrotnie nie trafił głową. To było za mało, żeby cieszyć się z wygranej” – powiedział Karol Świderski.

Napastnik ma nadzieję, że wraz z Michałem Probierzem nasza kadra narodowa zanotuje progres i będzie znacznie lepiej spisywała się w kolejnych meczach.

,,Myślę, że trzeba szukać pozytywów, jeśli chodzi o dwa nasze ostatnie mecze. Spisaliśmy się w nich lepiej niż wcześniej. Mam nadzieję, że ta reprezentacja, z tym trenerem będzie szła w lepszym kierunku. Teraz musimy zrobić wszystko, żeby pokonać Czechów” – stwierdził piłkarz.