Raków Częstochowa chce zatrudnić nowego dyrektora sportowego

18.10.2023

Na początku obecnego sezonu Raków Częstochowa ogłosił, że obowiązki dyrektora sportowego w klubie przestał pełnić Robert Graf. Medaliki do tej pory nie znalazły następcy. Jak informuje dziennikarz portalu Meczyki.pl Tomasz Włodarczyk, Raków wreszcie znalazł kandydata na wspomnianą wcześniej funkcję. Wśród faworytów wymienia się dyrektora sportowego innego klubu z PKO BP Ekstraklasy.

Futbolnews baner FB

Raków Częstochowa szykuje się do zatrudnienia nowego dyrektora sportowego

Robert Graf sprawował funkcję dyrektora sportowego Rakowa Częstochowa przez dwa lata. W czasie jego Kadencji Medaliki triumfowały w Superpucharze Polski, Pucharze Polski oraz zdobyli Mistrzostwo Ekstraklasy. Mistrzowie Polski byli również bliscy zakwalifikowania się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Lepsza od nich okazała się jednak FC Kopenhaga.

Niedawno Raków miał nadzieje na znalezienie następny w postaci asystenta dyrektora generalnego FC Genoa, Marcela Klosa. Klos byłby solidnym wzmocnieniem klubu z Jasnej Góry. Mężczyzna posiada polskie korzenie oraz jego praca w Geoni oceniana jest jak najbardziej pozytywnie. Wątpliwe jednak, że mistrzowie Polski będą wstanie zakontraktować Klosa.

Bardziej prawdopodobnym następcą wydaje się dyrektor sportowy Jagiellonii Białystok. Jak informuje dziennikarz portalu Meczyki.pl Tomasz Włodarczyk, Raków Częstochowa prowadzi rozmowy z Łukaszem Masłowskim. Masłowski pracuje w klubie z Białegostoku od półtorej roku. Doświadczenie na wspomnianym wcześniej stanowisku zdobywał podczas swojej pracy w Widzewie Łódź oraz Wiśle Płock.

Jak radzi sobie Raków Częstochowa w obecnym sezonie?

Mistrzowie Polski z PKO BP Ekstraklasie zajmują drugie miejsce z dorobkiem 22. pktów zgromadzonych na koncie. Do pierwszego w tabeli Śląska Wrocław, Medaliki tracą jeden pkt. Warto dodać, że klub z Jasnej Góry ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Raków w Lidze Europy w swojej grupie jak na razie zajmuje ostatnie miejsce.