Juventus pokonał AC Milan. Podsumowanie kolejki 20.10 – 22.10

23.10.2023

Po przerwie reprezentacyjnej przyszedł czas na rozgrywki klubowe. W zeszły weekend byliśmy świadkami wielu emocjonujących pojedynków. Ciekawe derbowe starcia miały miejsce w Premier League. W bardzo ważnym meczu na szczycie Serie A zwycięstwo na swoje konto zapisał Juventus. Zapraszamy na podsumowanie kolejki 20.10 – 22.10.

Futbolnews baner FB

Liverpool – Everton

Sobotnie zmagania w Premier League rozpoczęły się na Anfield, gidze oczywiście Liverpool podejmował swojego odwiecznego rywala, Everton. Jak zwykle przed derbowym spotkaniem wśród kibiców panowała ogromna ekscytacja. Większe powody do zadowolenia mięli kibice z czerwonej części Liverpoolu, ponieważ w ostatnich meczach to właśnie drużyna The Reds częściej wychodzi obronną ręką w starciach z Evertonem. Klubem dominującym w spotkaniu był bez dwóch zdań zespół Jurgena Kloppa. Young w końcówce pierwszej połowy sprawił prezent gospodarzą i otrzymał czerwoną kartkę. The Reds wykorzystali przewagę jednego zawodnika w 75. minucie za sprawą Salaha, który otworzył wynik meczu. Tego popołudnia, Egipcjanin okazał się bohaterem Liverpoolu, ponieważ w 97. minucie podwyższył wynik meczu na 2:0. Mecz zakończył się zwycięstwem The Reds.

Chelsea – Arsenal

Hitem dziewiątej kolejki ligi angielskiej było starcie między Chelsea, a Arsenalem. Zespół Mauricio Pochettino bardzo dobrze wszedł w spotkanie i uprzykrzał życie Kanonierom. W 15. minucie meczu pierwszą bramkę zdobył Palmer. Mikel Arteta w szatni miał o czym mówić swoim piłkarzom. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, w 48. minucie kolejnego gola w barwach The Blues zanotował Mudryk, przez co postawił Arsenal w bardzo trudnej sytuacji. Kanonierzy w 77. minucie zdobyli kontakt za sprawą Rice’a. 84. minucie do wyrównania doprowadził super zmiennik, czyli Trossard. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a kibice byli świadkami ciekawego starcia.

Sevilla – Real Madryt

W La Liga w sobotę odbył się mecz Sevilla – Real Madryt. Spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco, chociażby ze względu na ponowne spotkanie się Sergio Ramosa z Realem. Hiszpan przez większość lat swojej kariery występował w stołecznej ekipie i był jej kapitanem. Sevilli udało się zatrzymać rozpędzonego lidera La Liga z rewelacyjnym Jude Bellinghamem w składzie. Mecz zakończył się podziałem punków i wynikiem 1:1. Gole w spotkaniu zdobywali, Alaba (samobój) i Carvajal.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

Hitem dwunastej kolejki PKO BP Ekstraklasy był mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa. Znakomicie spisujący się w tym sezonie Śląsk podejmował na swoim boisku Legię. Mecz okazał się kompletną klapą dla Legionistów i nie udowodnili swojej wysokiej formy w ostatnim czasie. Wrocławianie rozbili ich aż 4:0, dzięki czemu znajdują się teraz na pozycji lidera Ekstraklasy. Gole dla Śląska strzelali: Schwarz, Samiec-Talar oraz dwie bramki zanotował Exposito.

Aston Villa – West Ham United

W niedziele bardzo ciekawie zapowiadało się starcie Aston Villi z West Hamem. Obydwie drużyny znane są z tego, że często potrafią zaskoczyć tych rywali z najwyższej półki. Fani zatem mogli zakładać, że spotkanie dostarczy im ogromnych emocji. Aston Villa, która zajmuje wyższą lokatę w lidze potwierdziła swoją dyspozycję i pokonała gości aż 4:1. Dwa gole strzelił Douglas Luiz. Następnie nadzieje Młotom dał Bowen, który strzelił bramkę na 1:2. Ostatecznie Villa przypieczętowała swoje zwycięstwo. Watkins oraz Bailey ustanowili wynik meczu.

AC Milan – Juventus

Weekendowe starcia zakończył nam pojedynek AC Milanu z Juventusem. Było to również najciekawiej zapowiadające się spotkanie w dziewiątej kolejce Serie A. Obydwa zespoły przystąpiły do meczu z szacunkiem do swojego rywala. Wszystko zaczęło układać się na korzyść Starej Damy od 40. minuty. Wtedy to czerwoną kartkę obejrzał Thiaw. Goście przewagę w postaci jednego gracza więcej na boisku wykorzystali w 63. minucie. Wówczas jedyną bramkę w meczu zanotował Locatelli.