Everton może otrzymać najwyższą karę w historii Premier League

26.10.2023

Nad Evertonem zbierają się ciemne chmury. Jak informują brytyjskie media, The Toffees grozi kara odjęcia nawet 12 punktów. Jeżeli informacja ta potwierdzi się, będzie to najwyższa kara w historii Premier League jaka dotknie klub.

Futbolnews baner FB

Władze Premier League chcą ukarać Everton

Everton musi borykać się z poważnymi problemami. W stronę klubu wystosowane zostały zarzuty. Władze Premier League zamierzają nałożyć na The Toffees karę w postaci odjęcia 12 punktów. Wszystko przez złamanie zasad finansowego fair play. Klub z Liverpoolu w ostatnich trzech latach zanotował stratę wynoszącą ponad 300 milionów funtów. Maksymalna dopuszczalna strata wynosi 105 milionów funtów. Jedna z przewidywanych dodatkowych kar jest również zakaz transferowy. Jeżeli te informację potwierdzą się, Everton będzie może mieć olbrzymi problem z utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

Czy strata 12 punktów oznacza spadek dla drużyny Evertonu?

W ostatnich latach Everton szoruję dół tabeli Premier League. W zeszłych rozgrywkach klub z Goodison Park do ostatniej kolejki musiał walczyć o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Dzięki zwycięstwie w ostatniej kolejce zeszłego sezonu nad Bournemouth 1:0, zespół pozostał w angielskiej ekstraklasie kosztem Leicester City, które spadło do Championship.

Drużyna prowadzona przez Seana Dyche’a nie zachwyca również w obecnej kampanii. The Toffees znajdują się 16. miejscu w tabeli. Jak dotąd zgromadzili na swoim koncie siedem punktów. Ich bilans w lidze wynosi: dwa zwycięstwa, remis oraz sześć porażek. Jeżeli Everton podtrzyma nie najlepszą formę jaką prezentuje w ostatnich sezonach Premier League, a władze ligi wprowadzą karę w postaci odjęcia 12 punktów, drużyna z Goodison Park będzie miała poważne problemy, aby tym razem utrzymać się w Premier League.