Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław na remis w PKO BP Ekstraklasie

29.10.2023

W sobotę odbyły się cztery mecze 13. kolejki PKO PB Ekstraklasy. Na trzech stadionach najwyższego poziomu rozgrywkowego w Polsce padły remisy. Jedynym odstępstwem od normy było spotkanie Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok, gidze gospodarze okazali się lepsi 2:1. Zapoznaj się relacją meczów 13. kolejki Ekstraklasy. Artykuł powstał przy współpracy z bankiem PKO BP.

Futbolnews baner FB

Warta Poznań 1:1 Piast Gliwice

Pierwszym sobotnim meczem w PKO PB Ekstraklasy padł remis 1:1. Kibice poznańskiego klubu mogli cieszyć się z prowadzenia swoich ulubieńców już w 3. minucie spotkania, po golu Kajetana Szmyta. W 23. minucie odpowiedział Michael Ameyaw, który doprowadził do remisu. Początek spotkania w Poznaniu zwiastował, że w meczu może paść spora ilość goli, tak jak miało to miejsce w piątek. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 1:1 i podziałem punktów.

Skrót meczu:

Pogoń Szczecin 2:1 Jagiellonia Białystok

W Szczecinie odbył się hit 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Duma Pomorza potwierdziła swoje wysokie aspiracje z poprzedniego sezonu i ograła Jagiellonię 2:1. Drużyna Jensa Gustafssona miała utrudnione zadanie, ponieważ w 35. minucie piłkę do własnej siatki skierował Mariusz Malec. Pogoń wzięła się w garść i w 44. oraz 48. minucie strzeliła bramki zapewniające im zwycięstwo. Bohaterami okazali się Koulouris i Grosicki.

Cracovia 1:1 Lech Poznań

Kolejnym remisowym meczem był pojedynek między Cracovią, a Lechem Poznań. Obydwie drużyny podzieliły się punktami w poprzednich swoich spotkaniach i taki sam rezultat osiągnęły w sobotę. Przed przerwą w 46. minucie na prowadzenie wyszedł Kolejorz po golu Velde. Również w końcówce, tym razem w 80. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ghita.

Ruch Chorzów 2:2 Śląsk Wrocław

Podział punktów dostarczył nam również ostatni sobotni mecz PKO BP Ekstraklasy. Lider z Wrocławia podejmował przedostatnią drużynę w tabeli. Już w 4. minucie wynik spotkania otworzył Bejger. Radość lidera nie trwałą długo, ponieważ w 17. minucie odpowiedział Szczepan. Tuż przed przerwą w 47. minucie ponownie na prowadzenie wyszedł Śląsk za sprawą Nahuela. 10 minut przed końcem meczu, ponownie sytuację dla Ruchu uratował Szczepan, który zanotował dublet.