Skandal we Francji. Autokar Lyonu obrzucony kamieniami

30.10.2023

W niedziele miał odbyć się mecz między Marsylią a Lyonem. Do spotkania jednak nie doszło z powodu skandalu jaki wydarzył się chwilę przed meczem. Autokar drużyny przyjezdnej został obrzucony kamieniami przez miejscowych kibiców. W wyniku odniesionych ran podczas ataku uszczerbek na zdrowiu poniósł trener Lyonu, Fabio Grosso, który miał porozcinaną twarz.

Futbolnews baner FB

Skandaliczne zachowanie kibiców Olympique Marsylia

Mecz Olympique Marsylia – Olympique Lyon został przełożony z powodu skandalicznego zachowania kibiców gospodarzy. O tym, że fani obydwu drużyn za sobą nie przepadają wiadomo jest nie od dziś. Tuż przed spotkaniem, autokar Lyonu w trakcie drogi na stadion został obrzucony kamieniami. W pojeździe zostały wybite szyby. Na skutek odniesionych ran, podczas ataku chuliganów, najbardziej ucierpiał trener przyjezdnych, Fabio Grosso, który miał liczne rozcięcia na twarzy i został zmuszony trafić do szpitala.

Fabio Grosso po ataku czuje się zdecydowanie lepiej, a jemu zdrowiu nic nie zagraża. Włoch podzielił się swoim stanem po wizycie w szpitalu.

Oto nagranie z ataku kibiców Marsylii oraz wygląd autokaru Lyonu po zaistniałym incydencie, na przedstawionym nagraniu wyraźnie widzimy uszkodzenia pojazdu.

To nie pierwsza negatywna sytuacja we Francji z udziałem kibiców. Kilka tygodni temu bramkarz Clermont ucierpiał, ponieważ w jego kierunku rzucona została petarda, która ogłuszyła golkipera. Zawodnik od razu padł na murawę i został zniesiony z boiska na noszach. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Kiedy odbędzie się mecz Olympique Marsylia – Olympique Lyon?

Na razie nie wiadomo w jakim terminie zostanie rozegranie przełożone spotkanie. Drużna Marsylii nie otrzyma walkoweru za skandal związany z kibicami. Mecz prawdopodobnie odbędzie się bez udziału widzów.