Quiz wiedzy na temat piłki nożnej #1 – sprawdź się!

31.10.2023
Ostatnia aktualizacja 3 listopada, 2023 o 11:28

Świat piłki nożnej kręci się nieustannie i praktycznie codziennie jesteśmy świadkami kolejnych wydarzeń piłkarskich. Spróbujmy się jednak na chwilę zatrzymać i sprawdzić wiedzę z minionych lat. Zachęcamy do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym quizie piłkarskim! Quiz powstał przy współpracy z firmą ORLEN.

Liga Mistrzów, Ekstraklasa i Premier League na pierwszy ogień!

Zakres tematyki piłkarskiej jest bardzo szeroki, więc to z pewnością nie ostatni quiz, który zobaczycie na naszym portalu. Na pierwszy rzut bierzemy pod lupę najpopularniejsze europejskie rozgrywki, a także naszą ukochaną Ekstraklasę. Nie zabraknie również zagadnień na temat reprezentacji Polski, którą wspiera ORLEN. Łącznie quiz składa się z 10 pytań z czterema wariantami odpowiedzi. W każdym z nich poprawna jest tylko jedna. Powodzenia!

/10
Created on By Kamil Błaszczyk
Quiz z wiedzy o piłce nożnej, Orlen

Quiz wiedzy na temat piłki nożnej #1

Piłka nożna to zdecydowanie najbardziej popularna dyscyplina sportowa w naszym kraju. Weź udział w krótkim, specjalnym quizie i sprawdź swoją wiedzę piłkarską! Naturalnie, pojawią się łatwiejsze oraz trudniejsze pytania, jednak najbardziej zagorzali fani piłki nożnej mogą śmiało celować w 100 % poprawnych odpowiedzi! Naciśnij przycisk "Start" i sprawdź pierwsze zagadnienie.

1 / 10

1. Manchester City zdobył trofeum Ligi Mistrzów w sezonie 22/23. Która drużyna wygrywała Champions League najwięcej razy w historii?

2 / 10

2. Jeden z ciekawszych finałów Ligi Mistrzów odbył się w 2005 roku pomiędzy Milanem a Liverpoolem. Ostatniego karnego na wagę trofeum obronił wówczas Jerzy Dudek. Czyj strzał obronił Polak?

3 / 10

3. Na ostatnie 5 mistrzostw Premier League, Manchester City zdobył aż 4, kto zdobył ten tytuł w sezonie 2019/2020?

4 / 10

4. Za to najbardziej utytułowanym klubem w Anglii pod względem liczby mistrzostw kraju jest:

5 / 10

5. Z Anglii czas przenieść się na nasze podwórko - kto jest aktualnym mistrzem Polski?

6 / 10

6. Trener mistrza Polski, Marek Papszun, rozstał się z klubem po zakończonym sezonie. Kto go zastąpił?

7 / 10

7. Z polskich podwórek na europejskie salony! Które drużyny nadal reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej w obecnym sezonie?

8 / 10

8. Mecze reprezentacji to zawsze wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu kibica! Kiedy Polska po raz pierwszy awansowała na mistrzostwa Europy?

9 / 10

9. Gdzie odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024?

10 / 10

10. Ile drużyn zagra podczas Euro 2024?

Your score is

The average score is 83%

0%

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku i daj znać, na ile pytań udało Ci się udzielić poprawnej odpowiedzi.

Futbolnews baner FB