Poważne osłabienie Bayernu. Thomas Mueller nie zagra w hitowym dwumeczu LM!
11.01.2019

Choć do 1/8 finału LM pozostało jeszcze ponad trzydzieści dni, to Niko Kovac musi już myśleć o dwumeczu, wykluczając możliwość z wystawienia kluczowego zawodnika. Thomas Mueller został zawieszony na dwa spotkania w Lidze Mistrzów w związku ze swoim bardzo brutalnym faulem. 

Do zdarzenia doszło podczas ostatniego spotkania w fazie grupowej tych europejskich rozgrywek. W trakcie rywalizacji Bayernu z Ajaksem, nogą Thomas Mueller bezpardonowo zaatakował głowę zawodnika holenderskiego zespołu. 29-latek od razu zobaczył za to zagranie czerwoną kartkę.

W piątkowe południe, UEFA poinformowała o zawieszeniu piłkarza na dwa najbliższe spotkania w Lidze Mistrzów. Tym samym, Thomas Mueller nie zagra w 1/8 finału LM. W tym etapie rozgrywek, Bayern zmierzy się z Liverpoolem.

Taka decyzja mocno komplikuje wybór składu Niko Kovaca. Niemiecki zawodnik jest w obecnym sezonie kluczowym elementem układanki chorwackiego szkoleniowca. W 25 meczach, Thomas strzelił łącznie pięć bramek oraz zanotował sześć asyst.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO