Już niedługo poznamy powołania na mecze z Czechami i Łotwą

02.11.2023

17 listopada reprezentacja Polski zmierzy się z Czechami w ostatnim meczu eliminacji EURO 2024. Cztery dni później Biało-Czerwoni rozegrają towarzyskie spotkanie z Łotwą. Z informacji podanych przez portal Sport.pl wynika, że 9 listopada tuż po meczach polskich drużyn w europejskich pucharach, poznamy nazwiska zawodników powołanych na zbliżające się spotkania reprezentacji.

Futbolnews baner FB

Michał Probierz już niedługo dokona wyboru

Michał Probierz podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji zadebiutował na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Probierz pierwszy raz poprowadził drużynę Biało-Czerwonych w wygranym meczu z Wyspami Owczymi 2:0. W kolejnym spotkaniu Polacy zremisowali 1:1 z Mołdawią. Remisem z Mołdawianami nasza kadra narodowa bardzo skomplikowała sobie swoją sytuację w grupie, ponieważ mają teraz niewielkie szanse na awans na EURO 2024. Polska do końca eliminacji rozegra jeszcze jedno spotkanie. Naszymi rywalami będą Czechy. Polacy zajmują obecnie trzecie miejsce z 10 punktami na koncie. Tuż przed nami znajdują się Czechy, a na pierwszym miejscu Albania z 13 punktami na koncie. Warto jednak zaznaczyć, że obydwie wspomniane wcześniej reprezentację mają do rozegrania dwa mecze.

Z racji zbliżających się meczów naszej kadry narodowej, Michał Probierz niedługo zdecyduje, jacy piłkarze wezmą udział w najbliższym zgrupowaniu. Jak informuje portal Sport.pl pełną listę nazwisk piłkarzy poznamy 9 listopada po meczach Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa w europejskich pucharach.

Ciekawostki związane z mistrzostwami europy

Pierwsze mistrzostwa europy odbyły się w 1960 roku. Zwycięzcą okazał się wówczas drużyna ZSRR. Największą ilością triumfów mogą pochwalić się reprezentacje Hiszpanii i Niemiec. Obydwa zespoły zdobyły po trzy trofea. Aktualnym zwycięzcą jest reprezentacja Włoch. Biało-Czerwoni byli uczestnikami imprezy 4-krotnie. Nasza kadra narodowa pierwszy raz uczestniczyła w imprezie w 2008 roku, a następnie brała udział w każdym kolejnym turnieju.