Lider PKO BP Ekstraklasy się nie zatrzymuje. Kolejna wygrana Śląska

05.11.2023

W niedziele odbyły się ostatnie trzy mecze 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Śląsk Wrocław podtrzymał wysoką formę i pokonał ŁKS Łódź. Raków Częstochowa rozbił Zagłębie Lubin, a Legia Warszawa wygrała z Radomiakiem Radom. Zapoznaj się z podsumowaniem niedzielnych meczów 14. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Artykuł powstał przy współpracy z bankiem PKO BP.

Futbolnews baner FB

Śląsk Wrocław 2:1 ŁKS Łódź

• 12′ Exposito 1:0
  • 78′ Jurić 1:1
  • 96′ Samiec-Talar 2:1

Niedzielną przygodę z PKO BP Ekstraklasą rozpoczęliśmy na stadionie lidera. Śląsk Wrocław podejmował ŁKS Łódź. Wojskowi wyszli na prowadzenie w 12. minucie. Bramkę zdobył Exposito, który zdobył swojego 12 gola w lidze i tak jak jego drużyna znajduje się na samym szczycie listy strzelców. W 78. minucie do wyrównania doprowadził Jurić. Kiedy wydawało się, że Śląsk straci punkty w meczu z ŁKS-em w 96. minucie uratował swoją drużynę Samiec-Talar, który ustanowił wynik meczu na 2:1.

Zobacz skrót meczu Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź:

Raków Częstochowa 5:0 Zagłębie Lubin

• 4′ Racovitan 1:0
  • 39′ Yeboah 2:0
  • 51′ Yeboah 3:0
  • 54′ Crnac 4:0
  • 66′ Kittel 5:0

Mistrzowie Polski bardzo szybko cieszyli się z prowadzenia. W 4. minucie wynik meczu otworzył Racovitan. Kolejna bramka padła w 39. minucie. Tym razem do siatki trafił Yeboah. Niemiecki pomocnik po zmianie stron dołożył kolejne trafienie i w 51. minucie było już 3:0. Trzy minuty później gola zdobył Crnac. Wynik meczu w 66. minucie na 5:0 ustanowił Kittel.

Zobacz skrót meczu Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin:

Radomiak Radom 0:1 Legia Warszawa

• 28′ Josue

Niedzielne zmagania na boiskach PKO BP Ekstraklasy kończyliśmy spotkaniem w Radomiu. Legia Warszawa po czterech porażkach z rzędu pragnęła w końcu zdobyć trzy punkty. Radomiak Radom z kolei w poprzednim spotkaniu pokonał Zagłębie Lubin 3:2. Niedzielne starcie ułożyło się na korzyść Legionistów. Bohaterem meczu okazał się Josue, który w 28. minucie strzelił gola na 1:0 i takim rezultatem zakończyło się spotkanie.