Pewne zwycięstwa czołówki w ORLEN Ekstralidze kobiet

06.11.2023

W niedzielę zakończyła się dziewiąta kolejka ORLEN Ekstraligi Kobiet. Nie zawiodły dwa najlepsze kluby w tabeli – Pogoń Szczecin i GKS Katowice. Pewnie pokonały swoje rywalki, a walka o mistrzostwo nabiera rumieńców. Sprawdź podsumowanie minionych wydarzeń ORLEN Ekstraligi Kobiet.

Pogoń Szczecin – Medyk Konin 5:0

• 21′ Ziemba (samobój) 1:0
  • 39′ Zdunek 2:0
  • 45+1′ Oleszkiewicz 3:0
  • 53′ Crim 4:0
  • 87′ Garbowska 5:0

Piłkarki Pogoni Szczecin potwierdziły swoją bardzo dobrą dyspozycję i wygrały piąty mecz z rzędu. Przyjezdne zostały zmasakrowane aż 5:0. Pogoń Szczecin nie pozostawiła złudzeń i Medyk. Gospodarze byli oczywiście faworytami tego spotkania, ale mało kto spodziewał się, że zdołają strzelić aż pięć bramek. Spotkanie rozpoczęło się źle dla Medyka, ponieważ samobója strzelił Ziemba. Następnie piłkarki Pogoni wzięły sprawy w swoje ręce, a Julię Woźniak pokonały jeszcze Zdunek, Oleszkiewicz, Crim i Garbowska.

Górnik Łęczna – Pogoń Tczew 1:2

• 36′ Dereń 1:0
  • 80′ Sobal 1:1
  • 88′ Sobal 1:2

Świadkami sensacji byliśmy w Łęcznej. Miejscowy Górnik był zdecydowanym faworytem rywalizacji i do pierwszej połowy prowadził 1:0. Piłkarki z Tczewa pod koniec rywalizacji wzięły się za odrabianie strat i z dobrej strony pokazała się Magdalena Sobal. Wykorzystała rzut karny, a następnie ustaliła wynik rywalizacji na 2:1 dla Pogoni w 88. minucie.

Śląsk Wrocław – UKS SMS Łódź 2:0

• 24′ Wróblewska 1:0
  • 75′ Buś 2:0

Kolejną niespodziankę sprawiły piłkarki Śląska Wrocław. Podejmowały trzeci zespół w tabeli – UKS SMS Łódź. Goście spodziewali się kompletu punktów, który zdobyli w trzech poprzednich bezpośrednich starciach. Śląsk objął prowadzenie po bramce Wróblewskiej w 24. minucie. W 75. minucie rywalki dobiła Marcelina Buś, a Śląsk triumfował 2:0.

GKS Katowice – Gdańsk 5:1

• 3′ Brzęczek 1:0
  • 21′ Nieciąg 2:0
  • 43′ Nieciąg 3:0
  • 84′ Brzęczek 4:0
  • 90+2′ Kirsch-Downs 4:1
  • 90+4′ Słowińska 5:1

Wicelider nie zawiódł. GKS Katowice czekał trudny mecz, ponieważ podejmował trzeci zespół w tabeli. Gdańsk po porażce 1:5 stracił jednak aż dwie lokaty. Gospodarze rozpoczęli rywalizację z wysokiego C. Już w trzeciej minucie do siatki trafiła Brzęczek. Popisała się dubletem, podobnie jak Nieciąg. Honorowym trafieniem dla przyjezdnych popisała się Kirsch-Downs.

Czarni Sosnowiec – UJ Kraków 2:0

• 2′ Kaletka 1:0
  • 87′ Grzywińska 2:0

Czarni Sosnowiec wywiązali się z roli faworyta i pokonali UJ Kraków 2:0. Wynik rywalizacji szybko, bo już w 2. minucie, otworzyła Nikol Kaletka. Dla napastniczki jest to bramka na przełamanie, gdyż ostatnie trafienie zdobyła 2 września w rywalizacji z Stomilankami Olsztyn. Pod koniec spotkania rywalki dobiła Grzywińska.

Stomilanki Olsztyn – Rekord Bielsko-Biała 1:2

• 7′ Olejniczak 0:1
  • 11′ Fran 1:1
  • 56′ Witkowska 1:2

Dyspozycja Stomilanek Olsztyn pozostawia wiele do życzenia. W miniony weekend przegrały kolejne spotkanie w tym sezonie i nie udaje im się opuścić ostatniej lokaty. Spotkanie rozpoczęły słabo, bo szybko straciły bramkę. Pokazały jednak charakter, momentalnie wyrównując. Goście grali jednak lepiej i w 56. minucie bramkę na 2:1 dla Rekordu Bielsko-Biała strzeliła Witkowska.