Skandal podczas zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski

06.11.2023

W poniedziałkowy wieczór na światło dziennie wyszedł skandal z udziałem młodzieżowej reprezentacji Polski. Jak podają media, podczas zgrupowania drużyny U-17 pojawił się alkohol. Czterech zawodników zostało w trybie natychmiastowym wydalona ze zgrupowania i zabraknie ich na najbliższych mistrzostwach.

Futbolnews baner FB

Afera alkoholowa na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski

Już 11 listopada młodzieżowa reprezentacja Polski rozpocznie swoje zmagania na Mistrzostwach Świata U-17. Rywalami Biało-Czerwonych w grupie będą: Japonia, Senegal i Argentyna. Jak informują media, podczas zgrupowania niektórzy młodzi piłkarze spożywali alkohol. Za ich czyny szybko zostały wyciągnięte konsekwencje.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza w rozmowie z Polsatem Sport nie kryje swojego rozczarowania z działań młodzieżowców i zapowiedział karę dla winowajców.

,,Jestem po wielu rozmowach w tej sprawie. Nie ma zgody na takie zachowania. Nie ma innej możliwości jak kara dyscyplinarna. Pozostawienie tego bez konsekwencji byłoby nieuczciwe wobec innych” – powiedział prezes PZPN.

Polski Związek Piłki Nożnej wydał oficjalny komunikat w sprawie afery alkoholowej podczas przygotowań kadry młodzieżowej w Indonezji.

,,W związku z niesportowym zachowaniem oraz złamaniem regulaminu, sztab szkoleniowy kadry U-17 podjął decyzję o usunięciu ze zgrupowania czterech zawodników. Zgrupowanie kadry w trybie natychmiastowym opuszczą: Oskar Tomczyk, Filip Rózga, Jan Łabędzki oraz Filip Wolski” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Rozczarowania zaistniałą sytuacją nie kryje również był prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Były piłkarz Juventusu potępia zachowanie młodych reprezentantów naszego kraju oraz chwali decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie wydalenia piłkarzy.

Kiedy Polacy rozegrają swoje mecze?

Kadra U-17 pierwszy mecz na mistrzostwach świata rozegra z Japonią 11 listopada. Następne spotkanie odbędzie się 14 października z Senegalem. Polacy ostatni mecz fazy grupowej z Argentyną zagrają 17 listopada.