Quiz wiedzy na temat piłki nożnej #2 – reprezentacja Polski

14.11.2023

Reprezentacja Polski w piłce nożnej jest najbardziej popularnym zespołem w naszym kraju. Pytania w poniższym quizie będą dotyczyć zarówno męskiej, jak i żeńskiej drużyny narodowej. Zachęcamy do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym quizie piłkarskim!

Ile wiesz na temat reprezentacji Polski? – sprawdź się

Kalendarz piłkarski jest bardzo napięty, a pomiędzy kolejkami ligowymi, rozgrywane są jeszcze mecze reprezentacyjne. Eliminacje Euro 2024 powoli dobiegają końca, więc jest to najlepszy czas, żeby sprawdzić swoją wiedzę na temat naszej kadry narodowej. Nie zabraknie również pytań o naszą żeńską reprezentację Polski, która doskonale radzi sobie podczas meczów Ligi Narodów. Obie kadry narodowe są wspierane przez ORLEN. Łącznie quiz składa się z 10 pytań z czterema wariantami odpowiedzi. W każdym z nich poprawna jest tylko jedna. Powodzenia!

/10
Created on By Kamil Błaszczyk
Reprezentacja Polski

Quiz wiedzy na temat piłki nożnej #2 - reprezentacja Polski

Weź udział w naszym specjalnym quizie dotyczącym piłki nożnej! Tym razem skupimy się na reprezentacji Polski zarówno męskiej, jak i żeńskiej. Naturalnie, pojawią się łatwiejsze oraz trudniejsze pytania, jednak najbardziej zagorzali fani piłki nożnej mogą śmiało celować w 100 % poprawnych odpowiedzi! Naciśnij przycisk "Start" i sprawdź pierwsze zagadnienie.

1 / 10

1. Ile punktów zdobyli jak dotąd Polacy w grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Europy?

2 / 10

2. Podczas październikowego zgrupowania Polska zremisowała 1:1 na Stadionie Narodowym. Kto był naszym rywalem w tym meczu?

3 / 10

3. W październiku z powodu urazu na zgrupowaniu zabrakło Roberta Lewandowskiego. Kto przejął opaskę kapitana w dwóch spotkaniach?

4 / 10

4. W listopadzie czeka nas ostatni w eliminacjach, być może decydujący o awansie, mecz z Czechami. Jakim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie z naszymi sąsiadami?

5 / 10

5. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, w tym trener naszej kadry narodowej. Posadę po Fernando Santosie objął:

6 / 10

6. Wygrana w listopadowym meczu z Czechami nie zapewnia nam jednak awansu. Który scenariusz ostatniej kolejki da Polsce awans na Euro 2024?

7 / 10

7. Jeżeli ten scenariusz się nie spełni, Polsce pozostanie gra w barażach o Euro 2024. Łącznie zagra w nich 12 zespołów, ile z nich awansuje na turniej?

8 / 10

8. Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej radzi sobie znakomicie w ostatnim czasie! W której dywizji Ligi Narodów rywalizują Polki?

9 / 10

9. Najbardziej skuteczną zawodniczką naszej żeńskiej reprezentacji w Lidze Narodów jest:

10 / 10

10. ORLEN Ekstraliga to najwyższa klasa rozgrykowa w piłce nożnej kobiet w Polsce. Która żeńska drużyna jest aktualnym mistrzem Polski?

Your score is

The average score is 75%

0%

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku i daj znać, na ile pytań udało Ci się udzielić poprawnej odpowiedzi.

Futbolnews baner FB

Quiz powstał przy współpracy z firmą ORLEN.