Reprezentacja Polski. Kogo zabraknie w meczu z Łotwą?

Reprezentacja Polski musi pogodzić się z brakiem bezpośredniego awansu na EURO 2024. Drużyna Michała Probierza weźmie udział w barażach. Zanim jednak to nastąpi, Biało-czerwoni zagrają mecz towarzyski z Łotwą.

Futbolnews baner FB

Obecny cykl eliminacyjny w wykonaniu naszej reprezentacji trzeba ocenić zdecydowanie negatywnie. Polska zajęła dopiero trzecie miejsce w grupie E, tracąc szansę bezpośredniego awansu na mistrzostwa Europy. Porażki z reprezentacjami Czech, Albanii oraz Mołdawii również postawiły biało-czerwonych w złym świetle. Jedyną szansą na wyjazd do Niemiec jest wygranie baraży. Najpierw jednak czekają reprezentację spotkania towarzyskie.

Michał Probierz nie będzie mógł skorzystać z kilku graczy, którzy przyjechali na zgrupowanie reprezentacji. Tuż przed meczem z Czechami angina dopadła Piotra Zielińskiego. I pomocnika Napoli zabraknie również w spotkaniu z Łotyszami. Kontuzji w trakcie tego spotkania doznał także Paweł Bochniewicz, który już opuścił zgrupowanie. Niepewny jest występ Karola Świderskiego, który zasłabł w trakcie meczu z Czechami. Napastnik Charlotte jednak pozostaje razem z kadrą. Z kolei Patryk Peda oraz Mateusz Łęgowski wyjechali z powodu meczów reprezentacji U-21 (mecz z Niemcami we wtorek o godz. 18:00).

W ostatnim meczu w tym roku Polska zagra z Łotwą we wtorek o godz. 20:45.

Fot. Pressfocus