Oficjalnie: Maciej Skorża odejdzie z Urawa Red Diamonds po tym sezonie

Maciej Skorża zakończy pracę w Urawa Red Diamonds po zakończeniu obecnego sezonu. Trener zwycięzcy azjatyckiej Ligi Mistrzów potwierdził doniesienia o przejściu na tymczasową emeryturę z powodów rodzinnych.

Futbolnews baner FB

Skorża objął Urawa Red Diamonds w lutym tego roku, a kontrakt podpisał jeszcze trzy miesiące wcześniej. Był szkoleniowiec m. in. Lecha Poznań oraz Legii Warszawa wygrał z japońską drużyną azjatycką Ligę Mistrzów, co dla Urawa Red Diamonds jest trzecim takim triumfem w historii klubu. Spekulowano jednak o potencjalnym odejściu Skorży nie tylko z Kraju Kwitnącej Wiśni, lecz również w ogóle z piłki. Urawa Red Diamonds oficjalnie potwierdził doniesienia w mediach społecznościowych i poinformował o zakończeniu współpracy z polskim trenerem po zakończeniu tego sezonu.

– Zdecydowałem się ustąpić ze stanowiska menadżera Urawa Red Diamonds pod koniec tego sezonu. Opuszczenie wspaniałego miejsca, jakim jest Urawa Reds, było dla mnie bardzo trudną decyzją, ale podjąłem ją, ponieważ czuję, że nadszedł czas, aby w moim życiu skupić się na pracy oraz rodzinie. Spędziliśmy dużo czasu na rozmowach z władzami klubu. Chciałbym skorzystać z okazji, aby wyrazić moją wdzięczność osobom z klubu, którzy byli przy mnie przez cały sezon i uszanowali moją decyzję – czytamy wypowiedź Macieja Skorży na stronie klubowej.

Urawa Red Diamonds w bieżących rozgrywkach zagra jeszcze dwa spotkania w J-League, dwa mecze w fazie grupowej azjatyckiej Ligi Mistrzów oraz zanotuje udział w klubowych mistrzostwach świata. Po tych meczach Maciej Skorża poda się do dymisji, lecz zapowiada, że jeszcze wróci do Japonii.

Moim przyszłym celem jest ponowny powrót do Urawa Reds jako trener – dodał Skorża.

Ciepłe słowa o Polaku powiedział dyrektor sportowy klubu z Azji, Naofumi Tsuchida.

– Przede wszystkim w imieniu klubu chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Maciejowi. Maciej jest znakomitym trenerem, ale też człowiekiem. Z wszystkimi zebranymi wchodził w poważny i szczery kontakt. W klubie panowała zgoda z tym, że ​​chcielibyśmy, aby tak wspaniały trener nadal prowadził drużynę w przyszłym sezonie. Jestem bardzo zawiedziony, że tak się nie stało, i bardzo mi przykro z powodu ludzi, którzy pokładali w tym duże nadzieje – powiedział Tsuchida.

Za kadencji Macieja Skorży, Urawa Red Diamonds rozegrało 54 mecze. Zespół odniósł 23 zwycięstwa, zanotował 11 porażek oraz 20 remisów.

Fot. Pressfocus