Wyniki losowania baraży Euro 2024 – z kim zagra Polska w finale?

23.11.2023

W czwartek odbyło się losowanie baraży Euro 2024. Drużyny powalczą o ostatnie trzy wolne miejsca na Euro 2024. Swojego potencjalnego finałowego rywala poznała Polska. Sprawdź wyniki losowania baraży na Euro 2024.

Futbolnews baner FB

Wyniki losowania baraży na Euro 2024

Za nami czwartkowe losowanie baraży Euro 2024. Drużyny powalczą o trzy ostatnie miejsca na turnieju w Niemczech. Polska miała dużo szczęścia i będzie miała najłatwiejszą ścieżkę, jaką mogła sobie wyobrazić, ponieważ Chorwacja i Włochy, którzy mogli być bezpośrednimi rywalami, awansowali bezpośrednio na turniej.

Drużyny biorące udział w barażach muszą wygrać dwa mecze (półfinał i finał), żeby zagrać na Euro 2024. Spotkania barażowe odbędą się w marcu.

Ścieżka A

Polska – Estonia
Walia – Finlandia

Ścieżka B

Izrael – Islandia
Bośnia i Hercegowina – Ukraina

Ścieżka C

Gruzja – Luksemburg
Grecja – Kazachstan

Polska w przypadku wygranej z Estonią zagra ze zwycięzcą pary Walia – Finlandia. Ewentualny finał baraży nasza kadra zagra na wyjeździe.

Rozlosowano także gospodarzy finałowych spotkań. W ścieżce A będzie to zwycięzca pary Walia – Finlandia, w ścieżce B Bośnia i Hercegowina – Ukraina, a w ścieżce C Gruzja – Luksemburg.

Najpierw trzeba przejść Estonię

Jeszcze przed losowanie wiadomo było, że Polska zagra w półfinale z Estonią. Jest to najsłabszy rywal na papierze, biorący udział w barażach. Nawet w przeciętnej dyspozycji, nasza reprezentacja nie powinna mieć problemu, aby pokonać Estonię. W XXI wieku z Estonią graliśmy sześć razy, a wygraliśmy aż pięć spotkań.

Sprawdź na jakich stadionach odbędzie się Euro 2024.

Fot. Pressfocus