Komunikat Legii Warszawa ws. oskarżeń Aston Villi

Niedawno informowaliśmy, iż Aston Villa oficjalnie złożyła skargę na Legię Warszawa ws. zachowań polskich kibiców. Na zażalenia klubu z Premier League odpowiedzieli Wojskowi, publikując swoje stanowisko na klubowej stronie internetowej.

Futbolnews baner FB

W miniony czwartek legioniści rywalizowali w Lidze Konferencji Europy z Aston Villą. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Premier League 2:1 po bramkach Diabiego oraz Alexa Moreno. Gola dla warszawskiej Legii strzelił Ernest Muci. Anglicy już zapewnili sobie wyjście z grupy, a Legia wciąż ma duże szanse na bezpośredni awans do kolejnej fazy.

Najgłośniej mówi się jednak nie o samym meczu na Wyspach, lecz o zachowaniu kibiców. Wskutek starć kibiców Wojskowych z policją z Birmingham aż 46 polskich fanów zostało aresztowanych, a czterech funkcjonariuszy zostało rannych. Aston Villa złożyła skargę na polski klub z powodu zaistniałych sytuacji oraz potencjalnego zagrożenia.

Teraz znamy również stanowisko Legii Warszawa, które zostało przedstawione na stronie internetowej klubu. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że w Anglii nie przyznano odpowiedniej liczby biletów polskim kibicom, co mogło bezpośrednio wpłynąć na okoliczności, jakie miały miejsce.

– Przedstawiciele angielskiego klubu kilkukrotnie złamali regulamin UEFA – najpierw odmawiając przyznania wynikającej z regulaminu liczby 2 100 biletów (5% pojemności stadionu), a następnie zmieniając wcześniejsze ustalenia dotyczące przyznania 1700 wejściówek i zmniejszając ostatecznie ich liczbę do 890 – czytamy w komunikacie.

Stołeczny klub zaznaczył również bardzo wyraźnie, iż żadna z zatrzymanych osób nie posiadała wejściówki na spotkanie Ligi Konferencji.

– Ze względu na brak możliwości autoryzacji i weryfikacji odbiorców biletów Legia Warszawa zwróciła je do klubu gospodarzy. Stanowczo podkreślamy, że żadna z zatrzymanych przez policję osób nie posiadała wejściówki na czwartkowy mecz. Dlatego też protestujemy przeciwko obarczaniu Legii Warszawa odpowiedzialnością za czwartkowe wydarzenia na terenie miasta Birmingham – tłumaczy się klub.

Podopieczni Kosty Runjaicia zagrają swój ostatni mecz w fazie grupowej Ligi Konferencji z holenderskim AZ Alkmaar 14 grudnia. Jeśli Legia wygra lub zremisuje to spotkanie, zapewni sobie europejskie puchary na wiosnę przyszłego roku.

Fot. Pressfocus