Oficjalnie: Samuel Cardenas nowym dyrektorem Rakowa

Na specjalnie zaplanowanej konferencji prasowej Raków Częstochowa ogłosił nowego dyrektora ds. sportowych. Został nim niemiecki działacz z meksykańskimi korzeniami, Samuel Cardenas.

Futbolnews baner FB

Samuel Cardenas dołącza do Rakowa

Trzy miesiące temu Robert Graf, dotychczasowy dyrektor ds. sportowych mistrza Rakowa Częstochowa, zrezygnował z dalszej pracy u mistrza Polski. Obie strony doszły do porozumienia i zakończono współpracę. Jego następca miał zostać ogłoszony na specjalnie przygotowanej konferencji prasowej, którą sam klub zapowiedział. Transmisję na żywo z tej ceremonii można było obejrzeć na platformie YouTube. Wiadomo już, że rolę przejmie 28-letni Samuel Cardenas, były skaut m. in. w Southampton oraz Schalke Gelsenkirchen. Pracował również w Gent, gdzie był szefem skautów. Oprócz obywatelstwa niemieckiego Cardenas ma również meksykańskie. Potrafi mówić biegle w czterech językach. Cardenas zostanie tym samym najmłodszym dyrektorem sportowym w PKO BP Ekstraklasie.

– Musimy być konkurencyjni zarówno w Polsce, jak i w Europie, a nasz plan jest na to przygotowany. Myślę, że zatrudnienie mnie, ale także trenera Szwargi, pokazuje, że klub naprawdę realizuje głośno komunikowaną odważną strategię – to będzie konieczne w kolejnych oknach transferowych, ponieważ musimy znaleźć kreatywne sposoby, aby wyróżnić się przy naszych ograniczonych środkach na rynku transferowym – powiedział świeżo upieczony dyrektor ds. sportowych Rakowa.

Piotr Obidziński, prezes Medalików, wyjaśnił na konferencji, że włodarzom klubu bardzo zależało na zatrudnieniu młodej osoby z doświadczeniem na arenie międzynarodowej.

– Zdecydowaliśmy się na dyrektora z międzynarodowym doświadczeniem. Po szczegółowej analizie rynku, wielu rozmowach i konsultacjach uznaliśmy, że warto postawić na Samuela, którego postrzegamy jako utalentowaną osobę posiadającą wymagane przez klub kompetencje – powiedział Obidziński.

Raków zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Dawida Szwargi mają na koncie 29 punktów po 16 meczach. Najbliższe spotkanie mistrzowie Polski rozegrają w środę wieczorem z Cracovią w 1/8 finału Pucharu Polski. W PKO BP Ekstraklasie Raków zagra w tym roku z Jagiellonią Białystok oraz Koroną Kielce, a 14 grudnia częstochowianie zagrają ostatni mecz w fazie grupowej Ligi Europy przeciwko włoskiej Atalancie Bergamo.

Fot. Pressfocus