Jacek Magiera po raz kolejny trenerem miesiąca

Już drugi raz w tym sezonie Jacek Magiera został wybrany najlepszym trenerem miesiąca w PKO BP Ekstraklasie. Szkoleniowiec Śląska Wrocław osiąga rewelacyjne wyniki w tym sezonie, co ponownie nie przeszło bez echa wśród trenerów z całej ligi.

Futbolnews baner FB

Nagroda idzie do trenera lidera rozgrywek

Śląsk Wrocław w tym sezonie jest wręcz sensacją rozgrywek. Drużyna z Dolnego Śląska jest na fotelu lidera PKO BP Ekstraklasy, choć w ubiegłym sezonie walczył o utrzymanie. Znakomite wyniki są efektem nie tylko świetnej postawy piłkarzy, lecz również Jacka Magiery, który stworzył drużynę najrzadziej gubiącą punkty w kampanii 2023/2024. W minionym miesiącu wrocławianie rozegrali trzy mecze ligowe i wygrali je wszystkie. Najpierw Śląsk pokonał ŁKS Łódź 2:1, a potem po 1:0 zwyciężał Cracovią Kraków oraz Radomiakiem Radom. Co prawda w listopadzie przytrafiła się porażka w Pucharze Polski z Chrobrym Głogów (wynik 2:3), lecz w plebiscycie na najlepszego trenera PKO BP Ekstraklasy pod uwagę bierze się wyłącznie mecze ligowe.

To już drugie wyróżnienie dla Jacka Magiery w tym sezonie ligowym, a trzecie w jego karierze. Wcześniej Magiera został wybrany najlepszym szkoleniowcem we wrześniu tego roku, a poprzednie wyróżnienie miało miejsce w lipcu 2021 roku, również jako trener Śląska Wrocław. Jeśli chodzi o nagrody indywidualne dla innych trenerów w historii wrocławskiego klubu, dwukrotnie wyróżniony został również Vitezslav Lavicka – dwukrotnie został wybrany najlepszym szkoleniowcem miesiąca.

Wybór najlepszego trenera miesiąca dokonywany jest przez szkoleniowców drużyn PKO BP Ekstraklasy. Jacek Magiera został wybrany przez aż trzynastu menedżerów, co daje wynik ponad 7o% głosujących. Na drugim miejscu plebiscytu znalazł się trener Stali Mielec, Kamil Kiereś.

Zwycięzcy plebiscytu trenera miesiąca w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2023/2024:

  • lipiec: Waldemar Fornalik (Zagłębie Lubin)
  • sierpień: Adrian Siemieniec (Jagiellonia Białystok)
  • wrzesień: Jacek Magiera (Śląsk Wrocław)
  • październik: Jens Gustafsson (Pogoń Szczecin
  • listopad: Jacek Magiera (Śląsk Wrocław)

W tym roku kalendarzowym Śląsk zagra jeszcze z Koroną Kielce we Wrocławiu oraz na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Fot. Pressfocus