Fabrizio Romano spodziewa się ogromnego zainteresowania Lewandowskim

27.12.2023

Robert Lewandowski nie może zaliczyć pierwszej połowy obecnego sezonu do udanych. Polski napastnik często był krytykowany za swoje występy. Włoski dziennikarz Fabrizio Romano, spodziewa się, że druga część sezonu będzie o wiele lepsza w wykonaniu 35-latka. Dodatkowo przewiduje, że piłkarz FC Barcelony w styczniu będzie cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony innych klubów.

Lewandowski może wrócić do wysokiej formy

Robert Lewandowski w poprzednim sezonie trafił do FC Barcelony. Napastnik został królem strzelców La Liga z ilością 23 trafień. Polak w obecnej kampanii nie zdobywa już tak wielu bramek. 35-latek jest często krytykowany za swoje występy. W ostatnim czasie media spekulowały, że kapitan naszej kadry narodowej, może opuścić zespół Dumy Katalonii już w styczniowym okienku transferowym. Jednym z bardziej przewidywalnych kierunków, są przenosiny do Arabii Saudyjskiej.

Fabrizio Romano w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem dla portalu ”Meczyki.pl” przyznał, że jego zdaniem, Robert Lewandowski znajdzie znajdzie się w kręgu zainteresowań klubów z Saudi Pro League. Tego lata liga saudyjska sprowadziła wielu topowych piłkarzy z Europy i wiele wskazuje na to, że w styczniu ponownie ruszy do transferowej ofensywy.

,,Na pewno jest duże zainteresowanie od kogoś, kto był gotów ściągnąć go latem. I jestem pewien, że ponownie będzie próba sprowadzenia takich piłkarzy jak Lewandowski, De Bruyne czy Salah. Na pewno będą zapytania o Lewandowskiego, bo stosunki klubów z jego agentem zawsze były bardzo dobre. Jestem pewny, że kluby będą próbować go sprowadzić” – stwierdził Romano.

Włoski dziennikarz uważa, że kapitan reprezentacji Polski znacznie lepiej zaprezentuje się w drugiej części sezonu. Wpływ na jego formę będzie miała konkurencja ze strony Victora Roque. Brazylijczyk dodatkowo, dzięki swoim występom, będzie mógł dać odpocząć 35-latkowi w niektórych meczach.

,,Wielu jednak zapomina, że Lewandowski gra w każdym meczu. Potrzebuje zmiennika i teraz będzie miał go w osobie Vitora Roque. Myślę, że Brazylijczyk pomoże mu wrócić do dobrej formy. Polak trochę odpocznie w niektórych momentach i poczuje konkurencję młodszego kolegi. Myślę, że druga połowa sezonu będzie dla niego znacznie lepsza. Uważam, że ma szansę, by pozostać jeszcze przez przynajmniej jeden sezon w Barcelonie” – powiedział Włoch.