Gol piłkarza Miedzi Legnica w PNA przyczynił się do niespodzianki

14.01.2024

Do sensacji doszło w meczu pierwszej kolejki Pucharu Narodów Afryki, który wczoraj rozpoczął się w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Gwinea Równikowa zremisowała z jednym z faworytów imprezy, Nigerią 1:1. Mecz ten miał… polski akcent. Jaki? Gol piłkarza Miedzi Legnica!

Gol piłkarza Miedzi Legnica na 1:0

Drużyna prowadzona przez Juana Michę wyszła na prowadzenie przeciwko wielkiej Nigerii w 36. minucie – autorem trafienia był… piłkarz I-ligowej Miedzi Legnica. Chodzi o Ibana Salvadora, który wykorzystał podanie piłkarza Monzy, Jose Machina. Niestety dla tej dużo słabszej ekipy, ale po niecałych dwóch minutach, wyrównał superstrzelec Napoli – Victor Osimhen. Na tym skończyły się bramki w tym spotkaniu, mimo wyraźnej przewagi „Super Orłów”.

Gol piłkarza Miedzi – OBEJRZYJ TUTAJ

Iban Salvador, jak zauważył Maciej Szełęga z portalu Weszło, strzelił gola po raz kolejny w turnieju o mistrzostwo Afryki w karierze. Wcześniej dokonał tego w edycji 2015 z Gabonem. Salvador jest jedynym reprezentantem polskich klubów podczas afrykańskich mistrzostw kontynentu. Oprócz niego, z polskich klubów na Puchar Narodów Afryki czy Puchar Azji pojechał raptem jeden zawodnik – Ali Gholizadeh (Iran/ Lech Poznań). Salvador rozegrał w tym sezonie ligowym sześć spotkań w rozgrywkach pierwszej ligi. Jest wypożyczony z hiszpańskiej AD Ceuty – trzecioligowego klubu, mającego siedzibę na hiszpańskiej eksklawie na północy Afryki.

Gwinea Równikowa, jak zauważył współtwórca łączonego przewodnika kibica dla PNA oraz Pucharu Azji, Adam Kowalczyk – jest niepokonana już od jedenastu spotkań.

Gol piłkarza Miedzi Legnica był de facto jedynym strzałem celnym Gwinei Równikowej