Legia Warszawa robi porządki. Kolejni piłkarze na wylocie

15.01.2024

Legia Warszawa robi porządki podczas zimowego okienka transferowego. Z drużyną pożegnali się już piłkarze, którzy nie dostawali większej szansy na grę – Lindsay Rose czy Robert Pich. Jak informują media, kolejnymi zawodnikami, którzy opuszczą ,,Wojskowych” (tym razem na zasadzie wypożyczenia) są: Makana Baku oraz Igor Strzałek.

Legia Warszawa robi porządki

Legia Warszawa jest niezwykle aktywna podczas zimowego okienka transferowego. Ryoya Morishita to pierwszy w historii Samuraj w drużynie „Wojskowych”. Przybył na zasadzie wypożyczenia z japońskiego Nagoya Grampus. Głównym celem jest jednak wietrzenie szatni z piłkarzy, którzy nie dostawali zbyt wielu szans na grę. Z zespołem pożegnali się już: Lindsay Rose, Robert Pich oraz Patryk Sokołowski. Wszyscy zawodnicy rozgrywali mecze w rezerwach, które występują na III poziomie rozgrywkowym. Z powodu braku gry w pierwszym zespole rozwiązali kontrakty za porozumieniem stron.

Wiele wskazuje na to, że Legia Warszawa na tym nie poprzestała. W dalszym ciągu robi porządki w szatni. Jak informują media, z zespołem niedługo pożegnają się Makana Baku oraz Igor Strzałek. Mają oni jednak odejść na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu.

Kolejne sprzątanie

Makana Baku trafił do „Legionistów” ze sporymi oczekiwaniami. Kibice Ekstraklasy doskonale pamiętają zapewne jego występy w Warcie Poznań, gdzie był prawdziwym liderem zespołu. Po powrocie do naszej ligi w 2022 roku, Niemiec kompletnie nie wypalił w stołecznym zespole. W 40 spotkaniach zdobył zaledwie jedną bramkę i zaliczył dwie asysty. Teraz zostanie wypożyczony do greckiego OFI Kreta z nadzieją na odbudowanie się.

Igor Strzałek postrzegany jest jako jeden z większych talentów w zespole Legii Warszawa. 19-latek jak do tej pory wystąpił w 10 meczach. We wszystkich meldował się jednak z ławki rezerwowych i to na ostatnie minuty. Mimo sporego potencjału, trener Kosta Runjaić nie daje pomocnikowi zbyt wielu szans. W trosce o jego rozwój, klub zdecydował się na wypożyczenie. Niebawem powinna ukazać się oficjalna informacja wypożyczenia Strzałka do Stali Mielec, gdzie z pewnością otrzyma więcej minut na boisku.

Jasna jest również sytuacja Bartosza Slisza. Pomocnik odchodzi do Atlanty United. W ostatniej rundzie był bardzo chwalony za swoje występy, co przykuło uwagę wielu klubów. Slisz zaczął być w 2023 roku regularnie powoływany do reprezentacji Polski, zagrał np. 90 minut z Czechami.

Fot. PressFocus