Atalanta walczy o Ligę Mistrzów

16.01.2024

Atalanta walczy o Ligę Mistrzów! Ostatni tydzień był bardzo dobry dla tego klubu. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego pokonali na tygodniu Milan w Coppa Italia 2:1 i awansowali do półfinału tych rozgrywek. W poniedziałkowy wieczór, w ramach 20. kolejki Serie A, pokonali oni Frosinone aż 5:0!

Atalanta kontrolowała ten mecz od początku do końca. Po pierwszym kwadransie było już 3:0. W odpowiednio ósmej, trzynastej i czternastej minucie, do siatki trafiali odpowiednio: z karnego Teun Koopmeiners, Ederson oraz Charles De Ketelaere. Resztę meczu Atalanta spędziła na bardzo spokojnej grze pod pełną kontrolą. Frosinone zaliczyło w tym spotkaniu pojedyncze zrywy i nie stworzyło pod bramką Marco Carnesecchiego większego zagrożenia. Z dobrej strony pokazał się Fares Ghedjemis, który niedawno zamienił trzecioligowe francuskie Rouen na Frosinone. Nie odstawał w swoim ligowym debiucie od kolegów i widać było spore zaangażowanie z jego strony, miał nawet jedną sytuację bramkową.

W ostatnich 10 minutach meczu, Atalanta dołożyła jeszcze dwie bramki za sprawą Davide Zappacosty, który wszedł z ławki i przymierzył po dalszym słupku, a także Emila Holma, będącego aktualnie na fali wznoszącej. Dla Szweda było to debiutanckie trafienie dla klubu z Bergamo.

Atalanta walczy o Ligę Mistrzów, gdyż zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale do czwartej Fiorentiny traci zaledwie jedno oczko. Drużyna Gasperiniego jest teraz trzecią najskuteczniejszą w lidze – ma 35 bramek, a więcej mają tylko ekipy z Mediolanu (Inter 49 strzelonych goli, Milan 38). Frosinone w ostatnich siedmiu meczach ligowych poniosło sześć porażek, co oznacza, że nad strefą spadkową mają jedynie dwa punkty – teraz czekają ich dwa mecze z gatunku o sześć punktów – Cagliari u siebie oraz Hellas na wyjeździe. Następnie „ścieżka zdrowia” – Milan, Fiorentina, Roma i Juventus. Możliwe, że posada Eusebio di Francesco zacznie się tutaj chwiać.