Marco Reus wróci na stare śmieci?

Niemieckie media spekulują, że Marco Reus wróci być może do Borussii Moenchengladbach, z której odszedł w 2012 roku. Piłkarz ten to ikona Bundesligi. Przez całą karierę związany jest z ligą niemiecką, w której wypracował sobie renomę jednego z najlepszych w ostatniej dekadzie. 

Transfer z Borussii do Borussii… znowu?

W trakcie seniorskiej kariery Marco Reus był związany tylko z dwoma klubami: Borussią Moenchengladbach oraz Borussią Dortmund. W tym pierwszym zespole grał do 2012 roku. Wtedy to przeniósł się właśnie na Signal Iduna Park, a właściwie… wrócił do klubu, w którym się wychował. W pierwszym sezonie z Borussią Dortmund, którą prowadził wówczas Juergen Klopp, dotarł do finału Ligi Mistrzów. Zdobył dwukrotnie Puchar Niemiec oraz trzykrotnie Superpuchar Niemiec. Choć jest to gracz podatny na kontuzje, to w drużynie z Dortmundu uzbierał 410 meczów. Strzelił w nich 167 goli oraz 124 razy asystował przy trafieniach kolegów. Obecny sezon to sześć bramek Niemca we wszystkich rozgrywkach. Wygląda jednak na to, że Marco Reus będzie miał jeszcze tylko pół roku na to, aby te statystyki jeszcze bardziej wyśrubować w Dortmundzie.

Jak podaje niemiecki dziennik „Sport Bild”, istnieje spora szansa, że Reus wróci po zakończeniu tego sezonu do klubu, w którym pokazał się szerszej publiczności. Jednym z powodów potencjalnej zmiany pracodawcy jest pogorszenie relacji na linii zawodnik-klub. Choć Marco Reus zgodził się na obniżkę pensji, to brak chęci do dalszej współpracy może być czynnikiem decydującym. Sam zawodnik natomiast nie jest zainteresowany kontynuowaniem kariery za granicą (w Stanach Zjednoczonych czy Arabii Saudyjskiej). Pragnie wciąż rywalizować na najwyższym poziomie, stąd też zależy mu na pozostaniu w ojczyźnie.

Reprezentant Niemiec niedawno też po raz drugi został ojcem, co powoduje, że podróżowanie między państwami czy kontynentami jest ostatnią rzeczą, którą chciałby robić. Jest to kolejny argument, który zwiększa szanse na sentymentalny powrót do Moenchengladbach. Jeśli Marco Reus zostanie piłkarzem Gladbach po zakończeniu tego sezonu, wróci do klubu po 12 latach. W barwach Borussii M. wystąpił 109 razy, strzelając łącznie 41 goli. W samej Bundeslidze dla tego klubu zaliczył też 20 asyst w trzy sezony (2009/10, 2010/11, 2011/12). Kilka dołożył też w krajowych pucharach.

Fot. PressFocus