Będzie hit! Za nami losowanie 1/8 finału ORLEN Pucharu Polski

18.01.2024

W czwartkowe popołudnie rozlosowano pary 1/8 finału ORLEN Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. Na tym etapie dojedzie do hitowego starcia TME SMS Łódź z Czarnymi Sosnowiec. To nie jedyna para, w której między sobą o awans walczyć będą dwa zespoły ORLEN Ekstraligi.

W grze o ostateczny triumf w rozgrywkach pozostało 17 drużyn. Jedno ze spotkań 1/16 finału wciąż jest bowiem nierozstrzygnięte. Mecz Zorzy Pęgów ze Sportisem Bydgoszcz przerwano przy stanie 1:1, podczas dogrywki. Powodem była nastająca ciemność. Spotkanie to zostanie dokończone 3 lutego.

Jego zwyciężczynie na kolejnym etapie zmierzą się z pierwszoligową Resovią Rzeszów. W dwóch parach 1/8 finału ORLEN Pucharu Polski dojdzie natomiast do starć pomiędzy zespołami ORLEN Ekstraligi. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się mecz TME SMS Łódź, czyli obrończyń trofeum, z Czarnymi Sosnowiec. Rekord Bielsko-Biała podejmie natomiast GKS Katowice.

Pozostałe drużyny występujące na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej trafiły natomiast na znacznie niżej notowane rywalki. Zagrają więc na wyjeździe: Stomilanki Olsztyn z Orlenem II Gdańsk, Śląsk Wrocław z Juną-Trans Stare Oborzyska, a GKS Górnik Łęczna z Victorią Niemcz Osielsko.

Mecze 1/8 finału ORLEN Pucharu Polski zaplanowano na 17 lutego.

PARY 1/8 FINAŁU ORLEN PUCHARU POLSKI

Resovia II Rzeszów – Bielawianka Bielawa (1)
AP Orlen II Gdańsk – Stomilanki Olsztyn (E)
Sportis Bydgoszcz (1) / Zorza Pęgów – Resovia Rzeszów (1)
Ostrovia Ostrów Wielkopolski (2) – AP Orlen Gdańsk (E)
TME SMS Łódź (E) – Czarni Sosnowiec (E)
Rekord Bielsko-Biała (E) – GKS Katowice (E)
Juna-Trans Stare Oborzyska (2) – Śląsk Wrocław (E)
Victoria Niemcz Osielsko (3) – GKS Górnik Łęczna (E)

Materiał powstał we współpracy z ORLEN

Fot. Pressfocus