Koszmarny debiut Troya Deeneya

To był debiut Troya Deeneya na ławce trenerskiej, jego pierwsza praca. Nie tak wyobrażał sobie tę przygodę. 35-latek objął Forest Green Rovers w grudniu zeszłego roku, lecz już zdążył się pożegnać z władzami klubu. Został bowiem zwolniony po zaledwie sześciu spotkaniach.

Fenomen Forest Green Rovers

Forest Green Rovers jest klubem znanym z promowania ekologicznego stylu bycia oraz żywności wegańskiej. Dzięki Dale’owi Vince’owi, polityka w klubie uległa znacznej zmianie. Posiłki, które spożywają piłkarze, są wegańskie, a technologia znajdująca się na stadionie klubu, The New Lawn, jest związana z energią odnawialną. Gracze grają na murawie całkowicie organicznej, do dbania której nie wykorzystuje się sztucznych nawozów. Stadion The New Lawn jest w stu procentach zbudowany z drewna, a decyzja o takim stylu budowy podyktowana jest zminimalizowaniem śladów węglowych. Ekologiczne innowacje w piłce nożnej zostały docenione przez samą Królową.

Od piłkarza do trenera

Kilka tygodni temu Troy Deeney był aktywnym piłkarzem. W sierpniu zeszłego roku dołączył do Forest Green Rovers, aby wzmocnić kadrę tej drużyny. Rozegrał w tym sezonie łącznie 18 meczów, zdobywając jedną bramkę. Jeszcze 16 grudnia grał jako piłkarz i to 90 minut z MK Dons, a 22 grudnia pełnił już rolę pierwszego trenera. Postawa „Zielonych w League Two pozostawia dużo do życzenia. Zajmują ostatnie miejsce w tabeli i tracą siedem punktów do bezpiecznej strefy. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w klubie podziękowano ówczesnemu trenerowi, Davidowi Horsemanowi. I to właśnie Deeney wszedł w buty tego szkoleniowca, błyskawicznie się więc „przebranżowił”, choć trzeba dodać, że pełnił wcześniej podwójną rolę – piłkarza i asystenta trenera.

Jak się okazało, włodarze klubu bardzo szybko stracili cierpliwość. Troy Deeney został zwolniony po zaledwie sześciu meczach oraz zaledwie 29 dniach pracy. W trakcie niespełna miesiąca, były piłkarz zanotował bilans trzech remisów, trzech porażek i ani jednego wygranego spotkania. Otrzymał również karę 1500 euro za zachowanie z meczu ze Swindon Town, kiedy to został wyrzucony z boiska.

„Zespół Forest Green Rovers rozstał się dzisiaj z głównym trenerem Troyem Deeneyem” – czytamy na portalu Twitter/X.

Po kolejnej roszadzie trenera obowiązki Deeneya przejmie dotychczasowy trener bramkarzy, Dan Connor. Warto też dodać, że niedawno do Forest Green Rovers dołączył młodzieżowy reprezentant Polski, Maxi Oyedele.

Fot. PressFocus