Cristiano Ronaldo umniejsza Messiemu

21.01.2024

Cristiano Ronaldo wymierzył medialny cios w Lionela Messiego po tym, jak argentyńska gwiazda zdobyła nagrodę FIFA The Best Award.

Cristiano Ronaldo dyskredytuje Złotą Piłkę i FIFA Best

Ronaldo, który w tym sezonie strzelił 24 gole w 25 meczach dla Saudi Pro League Al Nassr, powiedział: 

Myślę, że w pewnym sensie te nagrody tracą na wiarygodności. Musimy przeanalizować cały sezon. Nie chodzi o to, że Messi na nią nie zasłużył, Haaland czy nawet Mbappe. Po prostu nie wierzę już w te nagrody. To nie dlatego, że wygrałem w Globe Soccer. Ale są fakty, są liczby. A liczby nie oszukują. Nie mogą mi odebrać tego trofeum, ponieważ jest policzalne. To czyni mnie jeszcze szczęśliwszym, ponieważ liczby są faktami.

Ronaldo dodał, że jest mało prawdopodobne, aby został finalistą Złotej Piłki lub nagrody FIFA dla najlepszego piłkarza w przyszłości, biorąc pod uwagę, że gra Arabii Saudyjskiej:

54 gole, które strzeliłem… cóż, mogą być tacy, którzy powiedzą, że jest to łatwiejsze, ponieważ zdobyłem je  w Arabii Saudyjskiej. Ale profesjonaliści wiedzą, że trudno jest strzelać gole, niezależnie od ligi. Gol to gol. W pewnym sensie czuję się jeszcze bardziej dumny, że pokonałem Haalanda, Mbappe i Kane’a.

Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej zdążył zdyskredytować Ligue 1.

Messi zgarnął pełną pulę

Messi zdobył nagrodę dla piłkarza roku podczas gali FIFA Best Awards, wyprzedzając napastnika Manchesteru City Erlinga Haalanda i Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain. Zarówno Messi, jak i Haaland uzyskali taką samą liczbę punktów, ale to ten pierwszy zdobył główną nagrodę, ponieważ otrzymał więcej nominacji od kapitanów reprezentacji.

Fot. PressFocus