Lewandowski skonfliktował się z Xavim? Spięcie w szatni

23.01.2024

Lewandowski skonfliktował się z Xavim? Mimo ostatniego zwycięstwa FC Barcelony z Realem Betisem 4:2, atmosfera wokół klubu z Katalonii wciąż nie jest idealna. Według wielu źródeł, Xavi balansuje na granicy zwolnienia, a w zespole pojawiły się podziały.

Nie(szczęsny) wieczór w Salamance

W ostatni czwartek zespół ze stolicy Katalonii udał się do kilkunastotysięcznego miasta, aby rozegrać spotkanie 1/8 finału Pucharu Króla. Kibice spodziewali się łatwego spacerku, a tymczasem wyżej notowany zespół „Blaugrany” niesłychanie męczył się od pierwszych minut. Poskutkowało to straconym golem, bo w 31. minucie Unionistas – półamatorski zespół – prowadził z FC Barceloną. Media społecznościowe zawrzały, a Xavi już powoli mógł żegnać się ze swoją posadą. Co prawda jeszcze w pierwszej połowie stan rywalizacji wyrównał Ferran Torres, a koniec końców „Barça” zdobyła jeszcze dwie bramki. Niesmak wśród fanów i tak pozostał.

Lewandowski skonfliktował się z trenerem w przerwie

Wymiana zdań między Lewandowskim a Xavim miała się podczas przerwy meczu z Unionistas, kiedy to Polak skomentował skład, który zagrał od początku. Sytuacja Barcelony była w tym momencie trudna, ponieważ – ku zdumieniu kibiców – „Blaugrana” zaledwie remisowała 1:1. „Puchar Króla to jedyne trofeum, które mamy szansę wygrać. Musisz wystawić najlepszy skład” – właśnie to według katalońskich dziennikarzy miał krzyknąć Lewandowski do Xaviego. „Analizowaliśmy to ze sztabem, decyzje były słuszne”. – taką odpowiedź od szkoleniowca miał otrzymać polski napastnik

Między Robertem a Xavim miało się zrobić naprawdę gorąco, ale w końcu konflikt zażegnał Deco – dyrektor sportowy Barcelony.