Nowy stadion Milanu w 2028? Wiemy coraz więcej

26.01.2024

Nowy stadion Milanu – wiemy coraz więcej. Włoski gigant planuje od wielu lat zbudować nową arenę, aby zwiększyć konkurencyjność pod względem przychodów i móc rywalizować z klubami z Premier League. W ostatnich godzinach, dowiedzieliśmy się kolejnych informacji na temat budowy kolosa, który powstanie pod Mediolanem, a dokładnie w San Donato Milanese.

Burmistrz San Donato, Francesco Squeri na konferencji prasowej ujawnił, że nowy obiekt AC Milan będzie mógł pomieścić 70 tysięcy fanów, a także będzie on mieć dodatkowe 3500 miejsc parkingowych. Obiekt ma być gotowy w 2028 roku.

Coś więcej niż stadion – wiemy coraz więcej

Projekt AC Milan w San Donato nie ogranicza się tylko do stadionu. Znajdą się tam również muzeum, nowoczesne biura, luksusowy hotel, restauracja, oficjalny sklep klubowy oraz audytorium. Inicjatywa ta wpisuje się w szerszą wizję urbanistyczną, obejmującą także rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej i promocję transportu publicznego. Sam klub celuje także w sponsora tytularnego areny, z racji dobrego miejsca reklamowego (widocznego z pobliskiej autostrady, co oznacza rozpoznawalność przez wielu)

Inwestycje AC Milan i RedBird Capital Partners w projekt wynoszą już 40 milionów euro. Inauguracja nowego stadionu ma nastąpić na sezon 2028/2029. Plan ten ma na celu nie tylko wzmocnienie pozycji AC Milan w świecie piłki nożnej, ale również rozwój społeczno-gospodarczy San Donato Milanese. Burmistrz Squeri zapewnia, że projekt jest już na dobrej drodze, o czym świadczy zielone światło udzielone przez radę miasta. AC Milan przygotowuje się do serii otwartych spotkań z mieszkańcami, by omówić dalsze etapy tego pionierskiego przedsięwzięcia.

W przyszłym tygodniu, klub ma sformalizować zakup gruntów pod budowę stadionu.

Fot. AC Milan