FIFA potwierdza: Luis Rubiales zawieszony na 3 lata!

26.01.2024

Luis Rubiales to były prezes Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, którego odsunięto z tej roli po skandalicznym zachowaniu w trakcie ceremonii przyznania złotych medali Hiszpanii na mistrzostwach świata kobiet w 2023 roku. Wówczas Luis… pocałował pomocniczkę Jennifer Hermoso w usta wbrew jej woli.

FIFA oddala apelację byłego piłkarza

FIFA początkowo tymczasowo zawiesiła prezesa, a następnie zakazała mu działalności związanej ze sportem przez trzy lata. Rubiales zaprzeczał, że pocałunek był przez niego wymuszony i odwoływał się od swojego zakazu działalności związanej z piłką nożną. To jednak na niewiele się zdało. Dzisiaj już mamy oficjalne potwierdzenie, które zostało podtrzymane przez FIFA. Zabrania się temu działaczowi wykonywania swojego dotychczasowego zawodu.

„Komitet Apelacyjny jest przekonany, że pan Rubiales zachował się w sposób sprzeczny z zasadami zapisanymi w kodeksie dyscyplinarnym FIFA. Ustalenia decyzji podjętej przez Komisję Odwoławczą zostały dziś przekazane panu Rubialesowi. Zgodnie z odpowiednimi przepisami Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA, ma on dziesięć dni na złożenie wniosku o uzasadnienie decyzji, która, jeśli zostanie złożona, zostanie następnie opublikowana na stronie legal.fifa.com. Decyzja podlega ewentualnemu odwołaniu do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu” – napisała FIFA w swoim oświadczeniu.

Przypadek Rubialesa rozpatrzy prokuratura!

Do sprawy wkroczyła również… hiszpańska prokuratura. Sędzia prowadzący dochodzenie chce jak najszybszego rozpatrzenia sprawy w sądzie. W nim Luis ma odpowiedzieć za domniemaną napaść seksualną. Zalecono również, aby Jorge Vilda (były trener reprezentacji Hiszpanii kobiet), Ruben Rivera (dyrektor ds. marketingu w RFEF) i Albert Luque (dyrektor sportowy reprezentacji Hiszpanii), również stanęli przed sądem.