Valverde zakończył spekulacje na temat własnej przyszłości
15.02.2019

Ernesto Valverde zakończył spekulacje na temat swojej przyszłości w Barcelonie. Hiszpan osiągnął porozumienie ze swoim klubem i oficjalnie przedłużył kontrakt do końca przyszłego sezonu.

Poprzednia umowa Valverde wygasała w czerwcu tego roku. Przez wiele miesięcy kibice „Dumy Katalonii” nie byli pewni, czy 55-latek pozostanie w ich klubie. Wiele razy spekulowano, że były szkoleniowiec Athletiku Bilbao opuści Katalonię z powodu złych relacji z dyrektorami klubu.

Lider La Liga w oświadczeniu zdradził, że porozumienie niesie również możliwość przedłużenia kontraktu do 2021 roku. Będzie to najprawdopodobniej zależne od wyników na krajowych oraz europejskich boiskach w dwóch kolejnych sezonach.

Vaverde trafił do Barcelony w 2017 roku, aby zastąpić Luisa Enrique. W swojej debiutanckiej kampanii jego drużyna wygrała krajowe mistrzostwo oraz Copa Del Rey. Obecny sezon może przynieść podobne trofea, choć władze klubu oczywiście liczą przede wszystkim na zwycięstwo w Lidze Mistrzów, na które czekają od 2015 roku.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO