Obrzydliwe zachowanie kibica Rayo Vallecano. Naruszona intymność Lucasa Ocamposa

06.02.2024

Do kuriozalnych scen doszło podczas meczu Rayo Vallecano – Sevilla. Kiedy Lucas Ocampos szykował się do wznowienia gry z autu, jeden z kibiców Rayo postanowił… włożyć mu palec w odbyt. Ten obsceniczny gest nie uszedł uwadze Sevilli. Klub z Andaluzji wystosował oświadczenie, w którym domaga się pociągnięcia sprawcy do odpowiedzialności.

Poniedziałkowy mecz Rayo Vallecano z Sevillą zamykał 23. kolejkę LaLiga. „Los Nervionenses” pokonali drużynę z Madrytu 2:1 i odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo od 19 grudnia. W 33. minucie doszło jednak absurdalnego zdarzenia, które odbiło się szerokim echem. Dolne trybuny zaledwie 15-tysięcznego Estadio de Vallecas położone są tuż przy linii bocznej. Wobec tego, piłkarze narażeni są na nieprzychylne zachowania ze strony kibiców. Jeden z fanów Rayo przeszedł jednak granice wszelkiego smaku. Podczas gdy skrzydłowy Sevilli, Lucas Ocampos szykował się do wznowienia gry z autu, kibic drużyny gospodarzy… włożył mu palec w odbyt.

Stanowcza reakcja Sevilli

Argentyńczyk początkowo nie robił wielkiej afery, jedynie odwrócił się do „pomysłowego” kibica i rzucił w jego kierunku jakąś uwagę. Później, w pomeczowym wywiadzie, domagał się zawieszenia kibica: – Oby liga potraktowała to poważnie. Już sobie wyobrażam, co by było, gdyby taka scena miała miejsce w kobiecej piłce… Sevilla stoi murem za swoim piłkarzem i po meczu wystosowała oświadczenie. Klub z Andaluzji oczekuje poniesienia konsekwencji swojego czynu.

Sevilla FC głęboko ubolewa nad incydentem, który miał miejsce w podczas meczu z Rayo. Nasz zawodnik, Lucas Ocampos padł ofiarą obscenicznego i całkowicie niewłaściwego gestu ze strony kibica gospodarzy. Klub ma nadzieję, że podjęte zostaną odpowiednie kroki, aby zapobiec powtarzaniu się tego typu zachowań. Jeśli nasze rozgrywki aspirują do bycia najlepszymi na świecie, tego typu zachowania nie powinny być mieć miejsca. Sevilla FC udziela pełnego wsparcia Lucasowi Ocamposowi, który wykazał się profesjonalizmem pomimo niedopuszczalnej postawy kibica.

Wygrana z Rayo zakończyła serię pięciu ligowych meczów bez porażki i pozwoliła podopiecznym Quique Sancheza Floreza oddalić się od strefy spadkowej na trzy punkty. W walce o utrzymanie nie pomaga fakt, że Sevilla w ciągu najbliższego miesiąca zmierzy się z Atletico, Valencią, Realem Madryt oraz Realem Sociedad.