Matty Cash będzie więcej grał? Konkurent wypada na kilka tygodni

07.02.2024

Matty Cash może na dobre wrócić do wyjściowej jedenastki Aston Villi. Efektowne zwycięstwo „The Villans” z Sheffield United 5:0 okraszone zostało poważnym urazem. Z powodu kontuzji kolana, na okres 3-4 tygodni z gry wypada Ezri Konsa.

Nominalny środkowy obrońca, Ezri Konsa, przemianowany został przez Unaia Emery’ego na prawego obrońcę. Wcześniej, jedynym zawodnikiem w kadrze Aston Villi występującej typowo na tej pozycji był Matty Cash. Nie dość, że Anglik świetnie sprawdził się w roli bocznego obrońcy, to w dodatku stał się żołnierzem Emery’ego. W 19 spotkaniach z rzędu 26-latek wybiegał na murawę w pierwszym składzie. Co więcej, Konsa wystąpił w 33 z 34 meczach tego sezonu i w każdym z nich znajdował się w wyjściowej jedenastce.

W drugiej połowie meczu Konsa pechowo zderzył się ze słupkiem, na skutek czego już w 58. minucie musiał opuścić plac gry. Wszedł za niego właśnie Cash. Na konferencji przed środowym meczem FA Cup z Chelsea, Emery przyznał, że Anglika czeka kilkutygodniowa przerwa:

Ezri jest kontuzjowany. Ma skręcone kolano i nie będzie dostępny przez trzy-cztery tygodnie.

Matty Cash wróci na dobre?

Matty Cash z Manchesterem City siedział na ławce (1:0), z Arsenalem wszedł na ponad 20 minut (1:0). Aston Villa ograła dwóch „mocarzy”, więc rotacje nie były konieczne. W 2024 roku także dwa mecze rozpoczął na ławce, w tym to ostatnie z Sheffield United. Po znakomitym początku sezonu, reprezentant Polski wraz z początkiem grudnia powoli zaczął tracić miejsce w wyjściowym składzie.  Teraz jednak znów może się stać wyborem numerem jeden dla Emery’ego. Cash jest bowiem w tej chwili jedynym zawodnikiem w kadrze „The Villans” przypisanym do pozycji prawego obrońcy.

Kontuzje zmorami obrońców

Nie jest to pierwsza w tym sezonie kontuzja obrońcy Aston Villi. Już w pierwszym meczu sezonu z Newcastle (1:5) kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych doznał Tyrone Mings. Od końcówki grudnia z urazem uda zmaga się zaś Lucas Digne, lecz godnie zastępuje go Alex Moreno. Z kolei kontuzja kostki wyeliminowała z pięciu ostatnich meczów Pau Torresa. W tym tygodniu Hiszpan wznowił treningi z zespołem, jednak Emery przyznał, że nie od razu wróci on na boisko. – Pau rozpoczął treningi z grupą i w meczu z Chelsea będzie na ławce rezerwowych. Aston Villa zajmuje czwartą lokatę w Premier League i bije się o awans do Ligi Mistrzów.