William Carvalho oskarżony o napaść na tle seksualnym

07.02.2024

Reprezentujący Real Betis William Carvalho stawił się w sądzie. Portugalczyk oskarżony jest o napaść na tle seksualnym. Nie przyznaje się do winy i twierdzi, że do kontaktu doszło za obopólną zgodą.

Sąd Śledczy nr 9 w Sewilli rozpoczął dochodzenie ws. pomocnika Realu Betis, Williama Carvalho. Portugalczyk oskarżony został o napaść na tle seksualnym. We wtorek stawił się w sądzie, gdzie nie przyznał się do winy. Wychowanek lizbońskiego Sportingu zeznał, że do kontaktów seksualnych doszło za zgodą obu stron. Według informacji lokalnych mediów, przesłuchanie Carvalho trwało ok. pół godziny. Zeznawać miał w obecności sędziego oraz swojego prawnika. Choć śledztwo pozostaje otwarte, na piłkarza nie nałożono żadnych ograniczeń, w tym swobody podróżowania.

Nie jedna, a… dwie napaści

Do napaści, o którą oskarżony jest William Carvalho, miało dojść dwukrotnie  – najpierw w lipcu ubiegłego roku na Ibizie oraz miesiąc później w Sewilli. Hiszpańska prasa donosi, że rzekoma ofiara po spędzeniu nocy z piłkarzem „zauważyła na swoim ciele oznaki przemocy, ale nie jest w stanie sobie przypomnieć, co zaszło”. Kobieta twierdziła także, że „pamięta jak William Carvalho mocno chwycił ją za szyję i rękę, po czym zmusił ją do seksu oralnego”.

Po stawieniu się w sądzie, Carvalho na swoim Instagramie opublikował stories, w którym pisze:

Oskarżenia przeciwko mnie są całkowicie fałszywe. Uważam, że każdy rodzaj przemocy wobec kobiet, a zwłaszcza przemocy seksualnej, jest odrażającym przestępstwem, całkowicie sprzecznym z tym, kim jestem i w co wierzę. Mam ogromny szacunek do kobiet i aktywnie angażuję się w różne akcje promujące równość płci. Nie będę podsycać medialnego spektaklu i pomagać tym, którzy moim kosztem chcą się wypromować. Mam czyste sumienie, współpracowałem z właściwymi organami i na szczęście potrafię udowodnić całkowitą bezpodstawność tych oskarżeń.

William Carvalho broniony przez klub

Głos ws. zamieszania zabrał także Real Betis. Klub wystosował oświadczenie, w którym czytamy: „Real Betis pragnie okazać najwyższy szacunek dla postępowania. Klub zawsze wyrażał całkowity sprzeciw wobec wszelkiego rodzaju przemocy, a jednocześnie wyraża i apeluje o poszanowanie zasady domniemania niewinności”.

William Carvalho rozgrywa szósty sezon w barwach Betisu. Na Estadio Benito Villamarin trafił latem 2018 roku, przenosząc się ze Sportingu za kwotę 16 mln euro. Do tej pory rozegrał 195 meczów w koszulce „Verdiblancos”. Jest bardzo ważną postacią w środku pola. Choćby po Euro 2016 mówiło się, że trafi nawet do mocniejszego klubu, ale od kilku lat „zasiedział” się właśnie w Betisie, przyczyniając się jednocześnie do dużego rozwoju tej ekipy i regularnej gry w Lidze Europy. 33 występy w La Liga w zeszłym i 33 w jeszcze poprzednim sezonie pokazują, że jest bardzo ważną częścią składu. Wraz z Betisem Carvalho w 2022 roku sięgnął też po trofeum za zwycięstwo w Pucharze Króla.

Fot. PressFocus