Z Premier League do… Radomiaka. Piłkarz za 13 mln euro

07.02.2024

Wystąpił w pięciu meczach Wolverhampton i trzech meczach Lazio. Bruno Jordao to był kiedyś utalentowany, nastoletni środkowy pomocnik. Wielkiej kariery w wymienionych klubach nie zrobił. Rozwiązał właśnie kontrakt z „Wilkami” i za chwilę zostanie piłkarzem Radomiaka Radom, jak informują m.in. Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty” i Szymon Janczyk z „Weszło”.

Tylko w parze z Neto

W 2017 roku przybył do Lazio, jako ogromny talent. Do klubu trafiła wtedy złota dwójka portugalskich nastolatków – Pedro Neto i Bruno Jordao. Zostali wypożyczeni z Bragi do Lazio z na dwa lata z obowiązkiem późniejszego zakupu za łączną kwotę 26 mln euro. Można umownie policzyć, że wychodzi po 13 milionów na głowę. Tak informowała wtedy włoska gazeta – „Coriere dello Sport”. Również w parze wytransferowano ich później do Wolverhampton. Anglicy w 2019 roku zapłacili z kolei trochę ponad 21 mln euro. Tak więc Jordao nigdy nie był wyceniany pojedynczo, a zawsze w parze, więc i tę kwotę należy dzielić na pół.

Nie zrobił kariery, jak kolega

Pedro Neto to w tej chwili największa gwiazda Wolverhampton. Dopiero co na Stamford Bridge zabawiał się z obrońcami Chelsea (4:2 dla Wolves). Haruje, strzela i asystuje. Do tego jest powoływany do kadry Portugalii. „Transfermarkt” wycenia o na ponad 40 mln euro. Przebojowy skrzydłowy sufit ma zdecydowanie wyżej niż w klubie, w którym występuje. Kariery obu zawodników sprzedawanych w pakiecie, potoczyły się skrajnie różnymi torami. Pedro Neto budzi zainteresowanie większych klubów i jest w rewelacyjnej formie, Bruno Jordao natomiast został całkowicie zapomniany i wymazany. Zdołał wystąpić w pięciu meczach, w tym tylko jednym w Premier League (zaledwie sześć minut w sezonie 2019/20). Jego kariera od kilku lat stoi w miejscu. W obecnym sezonie grał tylko w rezerwach.

„Światowe” transfery Radomiaka

Niedawno Radomiak Radom sensacyjnie wypożyczył wielki chorwacki talent – wycenianego na siedem milionów euro Lukę Vuskovicia. Tottenham zapłacił za niego 14 mln euro (!) Hajdukowi Split. Urodzony w 2007 roku obrońca spędzi ten rok na wypożyczeniu w Radomiaku. Przewyższa pozostałych wartością rynkową kilkukrotnie. Teraz Radomiak ściąga kolejnego piłkarza z angielskimi koneksjami. Trochę zapomnianego, ale jeszcze kilka lat temu znanego skautom w całej Europie. Bruno Jordao w Radomiaku spróbuje się odbudować.

Fot. PressFocus