Mecz Pucharu Niemiec został odwołany w ostatniej chwili

07.02.2024

Mecz Pucharu Niemiec został odwołany w ostatniej chwili. W środowy wieczór, Borussia Moenchengladbach miała rozegrać spotkanie ćwierćfinałowe w ramach Pucharu Niemiec przeciwko tegorocznej rewelacji rozgrywek, FC Saarbrucken. Mecz zostanie rozegrany w innym terminie z powodu obfitych opadów deszczu. Sędziowie zdecydowali, że boisko nie nadaje się do użytkowania w takim stanie.

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Niemiec został odwołany

FC Saarbrucken jest objawieniem tego sezonu w Pucharze Niemiec. Na co dzień rozgrywają swoje spotkania na trzecim poziomie rozgrywkowym w kraju. W obecnej kampanii sprawili niemałą niespodziankę i odprawili Bayern Monachium oraz finalistę poprzedniej edycji, Eintracht Frankfurt. W ćwierćfinałowym meczu, zespół miał podjąć na własnym boisku Borussię Moenchengladbach. 

Kibice byli już gotowi do rozpoczęcia widowiska, jednak niemalże w ostatniej chwili arbitrzy uznali, że stan boiska nie nadaje się do rozegrania spotkania. Kiepski stan murawy był oczywiście efektem obfitych deszczów jakie spadły w tej części Niemiec. Dokładana data rozegrania meczu nie jest jeszcze znana, lecz niebawem powinien ukazać się oficjalny komunikat ze strony Niemieckiego Związku Piłki Nożnej w tej sprawie.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz kiedy sędziowie przerwali spotkanie na stadionie Saarbrucken. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce podczas wspomnianego wcześniej meczu z Bayernem, również z powodu opadów deszczu.

Jak spisuje się FC Saarbrucken w lidze?

FC Saarbrucken w obecnym sezonie zdecydowanie lepiej zaprezentował się w krajowym pucharze. W 3. lidze znajdują się aktualnie na 12. miejscu. Do trzeciego miejsca, które gwarantuje grę w barażach do 2. Ligi tracą dziewięć punktów.

Fot. Eleven Sports