Mbappe zakomunikował PSG, że chce odejść

15.02.2024

Kylian Mbappe poinformował Nassera Al Khelaifiego, że latem opuści PSG jako wolny zawodnik. To już nie są żarty, kiedy taką bombę podaje sam Fabrizio Romano, czyli transferowy guru na całym świecie, którego obserwuje 20 milionów na Twitterze. 

Mbappe i Real – niekończąca się saga

Wydawało się, że saga transferowa skończy się już latem 2023 roku i wszyscy będziemy mieli od niej spokój. Kylianowi został bowiem tylko rok kontraktu i PSG jeszcze by na nim sporo zarobiło. Niespodziewanie jednak Francuz pozostał na Parc des Princes. Nasser Al Khelaifi bardzo chciał, żeby na mundialu w Katarze reprezentował jeszcze barwy PSG i mógł w ten sposób reklamować mundial w tym państwie, jako piłkarz należący do katarskich właścicieli. Latem w 2023 roku było już przecież po mistrzostwach świata, a mimo to pozostał jeszcze na rok.

Saga trwała kilka lat i w sumie nadal trwa. Florentino Perez osobiście dogadywał się z Mbappe w 2022 roku, jednak wtedy Francuz jeszcze bardziej sensacyjnie przedłużył umowę z paryżanami, właśnie do końca sezonu 2023/24, który trwa teraz. Namawiał go do przedłużenia sam prezydent, Emmanuel Macron! Wszyscy we Francji traktowali piłkarza, jak dobro narodowe. Dziennikarze „Le Parisen” pisali, że za trzy lata pozostałego kontraktu zarobi około 630 milionów euro. Kylian Mbappe zrobił wtedy niespodziankę fanom na stadionie. Przed meczem z Metz potwierdził na murawie, że podpisał nową umowę do 2025 roku.

Plotki, plotki, plotki…

Kylian Mbappe w Realu Madryt stał się tematem, który z ekscytującego zamienił się w coraz bardziej męczący i uciążliwy. Na ten temat powstały tysiące artykułów. Nikt jednak nie cieszy się taką popularnością, jak Fabrizio Romano. Jeżeli już on podaje taką informację, to jest naprawdę gorąco. Zresztą, można było połączyć kropkę numer jeden z kropką numer dwa. Mbappe nie chciał przedłużyć kontraktu z PSG, a ten wygasa mu dokładnie po sezonie. Wydaje się, że jest bliżej niż dalej do oglądania go w królewskiej koszulce.

Dwa słynne zdjęcia

Kylian Mbappe w Realu Madryt to saga, która właściwie trwa od momentu, gdy był jeszcze dzieckiem. Są takie dwa słynne zdjęcia przypominane raz za razem, które sugerują, że gra w barwach „Królewskich” była mu po prostu przeznaczona. Na jednym młody Francuz leży na łóżku, nad którym ma mnóstwo plakatów swojego idola – Cristiano Ronaldo.

Na drugim zdjęciu z kolei pozuje razem z Cristiano Ronaldo, mając na sobie bluzę Realu Madryt. Ojciec Kyliana, Wilfried, mówił, że nastolatek odpalał filmiki w Internecie i co rusz oglądał triki i bramki Portugalczyka. Zdjęcie z CR7 zrobił sobie w wieku 14 lat, czyli gdzieś w 2012-2013 roku.

Fot. PressFocus