Tragedia w Niemczech. Śmierć podczas meczu Bundesligi

18.02.2024

,,Topspielem” 22. kolejki Bundesligi było starcie RB Lipska z Borussią Moenchengladbach. Gospodarze pokonali ,,Die Fohlen” 2:0 po bramkach Xaviego Simonsa i Loisa Opendy. Zwycięstwo podopiecznych Marco Rosego odbyło się jednak w cieniu tragedii. W trakcie spotkania na trybunach zmarł jeden z kibiców Lipska. Co więcej, w drodze na mecz w wypadku samochodowym zginął fan Borussii.

Dramat na trybunach

Spotkanie z Borussią Moenchengladbach zaczęło się znakomicie dla piłkarzy Lipska. Już w 14. minucie ,,Czerwone Byki” objęły prowadzenie za sprawą trafienia Xaviego Simonsa. Kibicom zgromadzonym na RB Arenie nie dane było jednak celebrować korzystnego wyniku swoich ulubieńców. W trakcie 1. połowy, u jednego z fanów Lipska doszło do zatrzymania akcji serca. Pomimo próby reanimacji, mężczyzna zmarł. W przerwie meczu kibice zostali poinformowani przez spikera o śmierci kibica. O zdarzeniu klub poinformował także w mediach społecznościowych.

Podczas meczu miała miejsce akcja ratunkowa. Niestety, musimy Was poinformować o śmierci kibica. Myślami jesteśmy z nim oraz jego rodziną.

W 57. minucie wynik meczu na 2:0 ustalił Lois Openda. Kibice tonowali jednak radość po zdobytej przez Belga bramce. Druga połowa spotkania przebiegała w spokojnej atmosferze na trybunach. Po końcowym gwizdku w mediach społecznościowych kondolencje złożyli piłkarze Lipska – Xavi Simons, Lois Openda, czy Dani Olmo.

Tragedia przed meczem

Kondolencje zawodników Lipska były skierowane nie tylko w kierunku rodziny fana RB, ale i do rodziny kibica Borussii. W drodze na mecz doszło do wypadku samochodowego, w wyniku którego zginął jeden z kibiców ,,Źrebaków”. Klub z Moenchengladbach wystosował komunikat, w którym czytamy:

Dziś w naszym sektorze jest znacznie ciszej, ponieważ jeden z nas w drodze na mecz zginął w wypadku samochodowym. Rodzinie oraz przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.