Rekord pobity. Strzelili gola… w 6. sekundzie

18.02.2024

Niezwykła sytuacja miała miejsce w sobotnim meczu ligi austriackiej. Pobity został rekord austrackiej Bundesligi pod względem najszybciej zdobytej bramki. Choć w meczu z Salzburgiem BW Linz rozpoczynało grę od środka, dało sobie wbić gola już w 6. sekundzie meczu.

Petar Ratkov autorem rekordu

W sobotnim meczu ligi austriackiej między Blau-Weiss Linz a RB Salzburg doszło do jednej z najbardziej niezwykłych sytuacji tego sezonu. Już w 6. sekundzie spotkania Petar Ratkov z Salzburga wysoko podszedł pod rozpoczynającą grę drużynę gospodarzy i został nastrzelony przez golkipera BW Linz, Nicolasa Schmida. Piłka wylądowała w bramce, a Serb pobił rekord austriackiej Bundesligi pod względem najszybciej strzelonego gola.

Odkupione winy

Na odpowiedź Blau-Weiss Linz nie trzeba było długo czekać. Manuel Maranda, który niefortunnie przyczynił się do straty pierwszej bramki, zrehabilitował się, zdobywając wyrównującego bramkę już 10 minut później. Jego trafienie ostatecznie przesądziło o końcowym wyniku tego spotkania. Mistrzowie Austrii w drugim meczu po wznowieniu rozgrywek ligi austriackiej zanotowali drugi remis 1:1. Choć „Byki” pozostały na fotelu lidera, Sturm Graz w przypadku pokonania w niedzielę Rapidu Wiedeń, zrówna się z Salzburgiem punktami.

fot. screen Sky Sport Austria

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2