Casemiro odejdzie z Manchesteru United?

21.02.2024

Przygoda Casemiro z Manchesterem United może się niedługo zakończyć. Brazylijczyk przybył na Old Traford w 2022 roku. Teraz, według „Relevo.com”, miałby po zakończeniu sezonu przenieść się do Arabii Saudyjskiej. 

Casemiro niepewny przyszłości?

Brazylijczyk trafił na Old Trafford dwa lata temu. Przybył do klubu w celu poszukiwania nowych wyzwań. Wcześniej z Realem Madryt osiągnął wszystko, co możliwe. To wtedy Leszek Orłowski opublikował słynnego tweeta na temat Brazylijczyka.

Początek Casemiro w nowym zespole miał świetny. Szybko znalazł wspólny język z resztą. Przede wszystkim odmienił oblicze w środku pola, zapewnił stabilizację, doświadczenie, często się wyróżniał odbiorami i kolejnymi świetnymi występami. Można powiedzieć, że tweet Orłowskiego kiepsko się zestarzał. Trener Erik ten Hag często chwalił piłkarza. To też dzięki niemu Manchester zdobył w 2022 roku Carabao Cup. Dla klubu było to pierwsze trofeum od pięciu lat! Niestety, ale coś się w tej relacji popsuło… Casemiro nie jest już tak ważny.

Drugi sezon Casemiro w Manchesterze United nie jest łatwy. Przede wszystkim ze względu na kontuzję, która wykluczyła go z gry na trzy miesiące. Po powrocie do gry notował jednak słabe występy. W ogóle nie były one podobne do tych z poprzedniego sezonu. W sieci pojawiły się zdjęcia, gdzie widać, że jego forma fizyczna odbiega od ideału. Casemiro stał się obiektem żartów.

Wraz z pojawieniem się w Manchesterze nowych właścicieli, wokół Casemiro narosła niepewność. Na jego niekorzyść przemawia słaba forma, bycie piłkarzem po trzydziestce i wysokie zarobki. Nowy dyrektor sportowy może więc chcieć się pozbyć Brazylijczyka. Poza tym klub jest w tej chwili zakochany w rewelacyjnym Kobbiem Mainoo, który jest przyszłością. Sam zainteresowany miałby nawet plan na następny sezon.

Tym razem Arabia skusi?

Jakiś czas temu Manchester United miał na stolę propozycję za piłkarza od Al-Nassr w kwocie 70 milionów euro. Wówczas jednak sam Casemiro odrzucił propozycję przenosin do Arabii Saudyjskiej. Argumentował to złym momentem na taki ruch. Teraz jednak pogląd się zmienił. Portal hiszpański „Relevo.com” informuje, że Brazylijczyk ma być zdecydowany na odejście. Mimo wcześniejszych niepowodzeń, Al-Nassr dalej chętnie widziałaby w swoich szeregach 32-latka. Dla niego również miałby być to ostatni klub w karierze. To właśnie na bliskim wschodzie Casemiro chciałby zakończyć karierę. To już jednak bardziej sfera domysłów.

Przejście Casemiro do Arabii będzie nie tylko atrakcyjne pod względem finansowym. W Al-Nassr od kilku lat gra Cristiano Ronaldo. To podobno sam Portugalczyk ma namawiać Casemiro na przejście do Arabii Saudyjskiej. Obaj wspólnie już święcili triumfy w Realu Madryt. To tam wygrali cztery razy Ligę Mistrzów. Wydaje się, że wspólnie będą chcieli podbić rynek arabski.