Gwiazda Lazio z nową umową

24.02.2024

Gwiazda Lazio z nową umową. Golkiper przedłużył umowę z klubem do 2027 roku z opcją o kolejny rok, na mocy czego będzie zarabiał teraz dwa miliony euro rocznie. Ivan Provedel sobie na to po prostu zasłużył dobrymi występami w koszulce „Biancocelestich”.

Claudio Lotito jest bardzo specyficznym prezesem klubu. Nie lubi też wydawać powyżej 20 milionów euro na piłkarzy – w końcu Mauro Zarate był jedynym takim ruchem przez ponad 15 lat, od kiedy Lotito stoi na czele klubu, a stało się to… w 2008 roku. Tym razem jednak nie mógł zrobić inaczej i musiał rzucić pieniądze na stół.

Gwiazda Lazio z nową umową

Blisko 30-letni Ivan Provedel w ostatnich sezonach zapracował sobie na miano czołowego bramkarza Serie A. Został on nawet nagrodzony tytułem najlepszego bramkarza ligi w 2023 roku. Jego historia jest całkiem szalona, zwłaszcza w Lazio. Jego rodzina była w przyjaźni z… Lwem Jaszynem. To nie żart. Jest to bramkarz rosyjskiego pochodzenia od strony matki. Do 15. roku życia był napastnikiem. Powtarzano mu, że już za późno by zmienić pozycję na boisku. W 2010 r. zauważyło go Udinese i zaprosiło na testy – i tak już został między słupkami na stałe.

W swoim debiucie w barwach „Biancocelestich” wszedł na boisko w pierwszej połowie meczu, gdyż inny nowy nabytek Lazio, Luis Maximiano, dostał czerwień już w 6. minucie pierwszej kolejki sezonu. W debiucie w Lidze Mistrzów zapewnił Lazio remis, strzelając gola Atletico Madryt w 95. minucie. Stare umiejętności napastnika się przydały. Tego dnia los chciał, że włoskie drużyny oddały 42 strzały na bramkę, a jedynego gola strzelił właśnie Provedel, bramkarz.

Grą w Lazio i wcześniej na koniec epizodu w Spezii, zasłużył sobie na powołanie do włoskiej kadry – nigdy nie zagrał jeszcze w meczu kadry A. Swoją prolongatę Provedel skomentował:

Dziękuję prezydentowi za ten dowód szacunku wobec mnie. Jestem dumny, że jestem częścią tej wspaniałej rodziny.

Fot. PressFocus