Francja: Piłkarz Bordeaux w śpiączce

25.02.2024
We Francji piłkarz Girondins Bordeaux przebywa w śpiączce. W pierwszej minucie sobotniego spotkania Ligue 2 z Guingamp, honduraski piłkarz Alberth Elis oberwał w głowę i trafił do szpitala. Został przyjęty na oddział intensywnej terapii po doznaniu poważnej kontuzji.

Piłkarz Bordeaux w śpiączce

64-krotny reprezentant Hondurasu jest aktualnie w ciężkim stanie. Według francuskich mediów piłkarz jest po 50-minutowej operacji. Do groźnej sytuacji doszło wkrótce po starcie meczu. Piłkarz FCGB zderzył się głową z Donatienem Gomisem. Reprezentant Hondurasu nie był w stanie kontynuować gry. Spotkanie zostało przerwane na osiem minut, a Elis opuścił boisko na noszach i następnie został przewieziony do szpitala.

Z najnowszych ustaleń wynika, że piłkarz doznał poważnego urazu głowy. Początkowo podejrzewano złamanie kości twarzy, ale sprawa jest znacznie poważniejsza. Niezbędna była operacja, która trwała 50 minut. Po niej Elis został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Piłkarzem Bordeaux jest także Rafał Strączek. „Żyrondyści” pokonali Guingamp 1:0, są oni 13. drużyną drugiej ligi francuskiej. Polak od 20 grudnia siedzi na ławce. Bordeaux ma pięć punktów przewagi nad pierwszą drużyną ze strefy spadkowej, Dunkierką.