Dramat reprezentanta Szwecji. Piłkarz Midtjylland w śpiączce!

27.02.2024

FC Midtjylland poinformowało, że ich zawodnik Kristoffer Olsson przebywa w śpiączce, a jego funkcje życiowe podtrzymuje respirator. 20 lutego reprezentant Szwecji nagle stracił przytomność we własnym domu, po czym został przetransportowany do placówki medycznej w Aarhus. W oświadczeniu duńskiego klubu czytamy, że u 28-latka mowa jest o ostrej chorobie związanej z mózgiem.

Powrót do Midtjylland

W wieku 16 lat Kristoffer Olsson trafił do Arsenalu. W sezonie 2013/14 zaliczył nawet jeden występ w seniorach, ale nigdy tam nie zaistniał. Zimą 2015 roku trafił on do duńskiego Midtjylland, a po pół roku został wykupiony. W 2017 roku Olsson wrócił do ojczyzny i przez dwa lata występował w barwach AIK. Następnie trafił do rosyjskiego Krasnodaru, a przed startem sezonu 2021/22 przeniósł się do Anderlechtu. W Brukseli pędził zaledwie rok, bowiem w 2022 roku ponownie trafił do Midtjylland. Po rocznym wypożyczeniu, „Wilki” wykupiły go za kwotę 2,8 milionów euro.

W tym sezonie Olsson wystąpił łącznie w 20 meczach i zanotował w nich pięć asyst. Jedną z nich zaliczył nawet w zremisowanym 3:3 meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Legią.

Niespodziewany dramat

W meczu 19. kolejki Superligi przeciwko Aarhus (3;2), Olsson znalazł się poza kadrą Midtjylland. Przyczyna nieobecności Szweda nie była wówczas znana. Dwa dni po ligowym spotkaniu Midtjylland wydało przerażający komunikat dotyczący stanu zdrowia swojego zawodnika.

Klub z Jutlandii poinformował, że 20 lutego Kristoffer Olsson stracił przytomność we własnym mieszkaniu, po czym został przetransportowany do szpitala w Aarhus. Od tego czasu zawodnik podłączony jest do respiratora, a Midtjylland dodaje, że mowa jest o ostrej chorobie związanej z mózgiem.

W kierunku Olssona błyskawicznie zaczęły napływać liczne słowa wsparcia. Życzenia zdrowia padały m.in. ze strony jego macierzystego klubu, Norrkoping, środowiska związanego z Arsenalem, czy Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej. Olsson rozegrał bowiem 47 meczów w narodowych barwach. Reprezentował on także Szwecję na mistrzostwach Europy rozgrywanych w 2021 roku, gdzie we wszystkich czterech meczach wystąpił w pierwszym składzie.

fot. PressFocus