Gwiazdor Brighton wypada do końca sezonu

27.02.2024

Gwiazdor Brighton wypada do końca sezonu. Szkoleniowiec Roberto de Zerbi przekazał dzisiaj przykrą informację kibicom. Jedna z największych gwiazd klubu, Kaoru Mitoma, z powodu kontuzji pleców może pauzować do końca obecnego sezonu. 

Gwiazdor Brighton wypada do końca sezonu

Brighton, odkąd weszło do Premier League w 2017 roku, sukcesywnie pnie się w hierarchii angielskiego futbolu. Zeszły sezon pozwolił  awansować do europejskich pucharów. W Lidze Europy „Mewy” wygrały swoją grupę i pewnie awansowały do 1/8 finału, gdzie czeka już Roma. W lidze już nie idzie im tak dobrze. Drużyna Jakuba Modera na ten moment znajduje się na 7. miejscu i trochę zawodzi. Do będącego na 5. pozycji Tottenhamu traci siedem punktów. Po dzisiejszej wiadomości od włoskiego szkoleniowca nie muszą się jednak utrzymać na tej pozycji. W końcu Japończyk to gwiazda drużyny… może i nawet numer jeden.

Kaoru Mitoma nie zagrał w ostatnim meczu ligowym z Evertonem z powodu kontuzji. Dziś jednak potwierdził się najgorszy scenariusz i wydaje się, że w obecnym sezonie już nie zagra. Tak powiedział Roberto de Zerbi na konferencji prasowej, cytowany przez Fabrizio Romano.

To fatalna wiadomość dla zespołu. Japończyk był bardzo ważny w hierarchii. Teraz jednak będzie musiał walczyć o przyszłość w gabinetach lekarskich. 26-latek strzelił trzy gole i zanotował sześć asyst w 26 występach we wszystkich rozgrywkach, zanim doznał kontuzji pleców. Mitoma już w grudniu i styczniu był niedostępny z powodu kontuzji. Zaraz po tym wyjechał na Puchar Azji, gdzie razem z Japonią odpadł w ćwierćfinale. Paradoksalnie… w tym czasie Brighton grał całkiem nieźle. Udało się im wygrać cztery mecze, dwa zremisować i raz przegrać. Zobaczymy więc, jak ekipa poradzi sobie bez Japończyka.

Walka o przyszłość

Brighton teraz czeka najważniejsza część sezonu. Wobec niesatysfakcjonującej pozycji w lidze, trzeba się wykazać na innych frontach. 27 lutego podopieczni Roberto de Zerbiego zagrają z Wolverhampton w ramach 1/8 finału FA Cup. Poza Mitomą, niedostępni na to spotkanie będą również: Evan Ferguson, Danny Welbeck, Joel Veltman, Billy Gilmour, Joao Pedro, James Milner, Jack Hinshelwood i Solly March.

Następnie Brigthon zmierzy się w dwumeczu Ligi Europy z odradzającą się Romą. Terminarz ligowy jest bardziej łaskawy. Następnymi rywalami Modera i spółki będą Fulham i Nottingham Forest. Nawet mimo tylu kontuzji, „Mewy” powinny zgarnąć maksymalną liczbę punktów. Teraz trwa zażarta walka o puchary w następnym sezonie. Nawet bez Mitomy jest to wciąż możliwe, ale na pewno trudniejsze.

Fot. PressFocus