Śląsk Wrocław przedłużył umowę z Jackiem Magierą!

01.03.2024

Śląsk Wrocław poinformował o przedłużeniu kontraktu ze szkoleniowcem pierwszej drużyny, Jackiem Magierą. Wygasająca wraz z końcem tego sezonu umowa przedłużona została o dwa lata i obowiązywać będzie do czerwca 2026 roku.

Spektakularne utrzymanie

Kiedy Jacek Magiera tuż przed startem 29. kolejki poprzedniego sezonu Ekstraklasy powrócił do Śląska, wrocławianie znajdowali się w dramatycznej sytuacji. Zajmowali otwierające strefę spadkową 16. miejsce. Porażki 0:2 z Górnikiem Zabrze i 0:1 z Radomiakiem oraz remis 1:1 z Jagiellonią sprawiały, że Śląsk był o krok od powrotu po 16 latach do I ligi.

Domowe wygrane z Wisłą Płock 3:1 oraz zdegradowaną już Miedzią Legnica 4:2 wystarczyły, by rzutem na taśmę utrzymał się w lidze. Przegrana 1:3 z Legią Warszawa w ostatniej kolejce sezonu nie skomplikowała sytuacji wrocławian, bowiem równolegle Wisła Płock uległa 0:3 Cracovii i to ona spadła do I ligi.

Wyniki ponad stan

Początek tego sezonu wskazywał, że Śląsk znów czekać będzie trudna walka o utrzymanie. Po pierwszych trzech meczach miał na koncie zaledwie punkt. Przełomowa okazała się wygrana z Lechem 3:1, bo rozpoczęła ona serię siedmiu ligowych zwycięstw z rzędu! Do końca 2023 roku Śląsk nie przegrał żadnego meczu w Ekstraklasie, odnosząc w tym czasie aż 12 zwycięstw i cztery razy dzieląc się punktami. Po 19 meczach, na koniec rundy jesiennej, miał na koncie 41 punktów. Dla porównania, w dwóch poprzednich sezonach w 34 meczach zgromadził 38 (sezon 2022/23) i 35 (sezon 2021/22) punktów.

Start rundy wiosennej ma jednak dla „Wojskowych” identyczny przebieg, jak początek obecnego sezonu. W pierwszych trzech meczach Śląsk wywalczył zaledwie punkt. Z tą jednak różnicą, że w żadnych z tych spotkań nie zdobył bramki (0:1 z Pogonią i Stalą, 0:0 z Lechem).

Zaufanie zarządu

Mimo rozczarowującego początku rundy wiosennej i utraty pozycji lidera, Jacek Magiera wykonał z zespołem na tyle dobrą robotę, że władze Śląska już teraz zdecydowały się przedłużyć z nim kontrakt. Obecna umowa Magiery ze Śląskiem wygasała wraz z końcem tego sezonu. Nowy kontrakt obowiązywać będzie do czerwca 2026 roku. Przedłużenie ogłoszono tuż przed konferencją przed meczem 23. kolejki Ekstraklasy z Widzewem Łódź.

Bardzo się cieszę, że doszliśmy do porozumienia i dostałem szansę prowadzenia drużyny w kolejnych sezonach. Myślę, że z prezesem Patrykiem Załęcznym i dyrektorem Davidem Baldą jesteśmy w stanie kontynuować to, co już zaczęliśmy. Pracujemy dalej. Mamy ambitne cele, dzisiaj walczymy o medal mistrzostw Polski i tego chcielibyśmy dokonać – mówił Magiera.

fot. Śląsk Wrocław / X