Real Madryt z niechlubnym rekordem. Pierwszy taki sezon w 117-letniej historii!

06.03.2019

Trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywy w grze „Królewskich” podczas tego sezonu. Real Madryt na początku marca praktycznie kończy batalię o jakikolwiek większy puchar. Dodatkowo, podopieczni Santiago Solariego po porażce z Ajaksem, zapisują na kartach historii klubu niechlubny rekord. 

Atut własnego boiska z pewnością nie pomaga madryckiemu zespołowi w ostatnich tygodniach. Real zanotował cztery porażki z rzędu na własnym stadionie. Warto przypomnieć, że „Królewscy” najpierw ulegli 17 lutego u siebie z Gironą, następnie dwukrotnie musieli uznać wyższość „Dumy Katalonii”, a we wtorek doznali dotkliwej porażki z Ajaksem w Lidze Mistrzów. Ostatni raz Real przegrał cztery rywalizacje z rzędu na własnej murawie 15 lat temu – były to mecze z Osasuną, Barceloną, Mallorcą i Realem Sociedad, a trenerem drużyny był wtedy Carlos Queiroz.

Jednakże to nie wspomniane porażki zapiszą się wyraźnym atramentem na kartach historii Realu. Przegrany mecz z Ajaksem aż 1-4 powoduje, że „Królewscy” w tym sezonie zanotowali aż trzy klęski na swoim stadionie, w których rywal wygrał minimum trzema bramkami różnicy. Mowa o starciach z Barceloną (0:3), z CSKA (0:3) i właśnie z Ajaksem (1:4). Nigdy w 117-letniej historii klubu taka sytuacja nie miała miejsca.

Wydaje się, że przyszłość Santiago Solariego w Realu nie ma racji bytu. Kibice mogą zadawać sobie pytanie nie czy, a kiedy argentyński szkoleniowiec zostanie zwolniony ze stanowiska w Madrycie.

Odbierz darmowy zakład 20 zł